Néhány éve jelentek meg az úgynevezett fintech vállalatok, amelyek pénzügyi szolgáltatásokat nyújtottak, de nem minősültek banknak, így nem vonatkozott rájuk a banki szabályozás, például nem volt érvényes a betétbiztosítás a náluk tartott pénzre. A Revolut leginkább olcsó nemzetközi átutalásokat és a bankokénál elvileg kedvezőbb devizaátváltást nyújtott. Kezdetben ingyenes szolgáltatásokkal reklámozta magát, ekkor sokan számlát nyitottak próbaképpen – a cég szerint ötszázezer felhasználójuk van hazánkban, a világon pedig összesen 16 millió.
Az, hogy eddig a cég nem bankként működött, komoly hátrányt jelentett, hisz a bizalom így jóval kisebb volt iránta, mint egy olyan intézmény iránt, ahol a betéteket százezer euróig a bejegyzési ország betétbiztosítási alapja garantálja. Ez most megváltozik: a cég a továbbiakban Revolut Bank néven, banki engedéllyel működik. A jelenlegi felhasználók nem lesznek automatikusan banki ügyfelek, ehhez át kell állni a banki szolgáltatásra, ami a társaság szerint mindössze néhány percet vesz igénybe.
A Revolut vélhetően nem fog minden olyan tevékenységgel foglalkozni, amivel a többi bank: nem tervezik a lakáshitelezést vagy például más támogatott hitelek nyújtását, és feltehetően fiókhálózatot sem fognak kiépíteni, hisz tevékenységük eddig is a digitális bankolásra épült. A régió több országában ugyanakkor, ahol már bankként működnek,
kibocsátottak hitelkártyát, az ügyfél havi jövedelméhez kötött kerettel, és személyi hiteleket is nyújtanak.
A Revolut bankként való megjelenésének legfőbb hatása az lehet, hogy fokozza a pénzintézetek közötti versenyt a költségekben, legyen szó a számlavezetési költségről, a bankkártyadíjról vagy az utalás költségeiről.
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) közleményt adott ki, melyben azt hangsúlyozta, hogy információi szerint a Revolut Bank jelenlegi tervei szerint előbb határon átnyúló intézményként (s később tervezetten fióktelepeként), vagyis nem itthoni banklicenccel rendelkező leánybankként működik majd hazánkban. Így fogyasztóvédelmi felügyeletét
a litván nemzeti bank, és nem a hazai jegybank láthatja majd el, és a litvániai (betétenként és betétesekként ugyancsak maximum százezer eurónyi kifizetést szavatoló) betétbiztosítási rendszer áll majd helyt a hazai betétesek pénzéért – ugyanúgy, ahogy mind a 16 millió Revolut-betétes pénzéért.
Az MNB azt is közölte, hogy mindenkor támogatja a verseny erősödését a hazai pénzügyi piacokon, hiszen az innovációkra, fejlesztésekre, hatékonyabb működésre és akár költségcsökkentésre sarkallja a piaci szereplőket, egyúttal magasabb minőségű, egyszerűbb és gyorsabb szolgáltatást kínál az ügyfeleknek. Hazai pénzügyi felügyeleti hatóságként ugyanakkor üdvözlendőbbnek tartaná, ha a Revolut Bank magyarországi székhellyel, tőkeerővel s a hazai jegybank felügyelete alá tartozó leánybankként végezné tevékenységét itthon.