A Volánbusz jelenleg 67 településen látja el a helyi személyszállítás feladatait, az adott önkormányzat megbízásából, közszolgáltatási szerződés keretében. Ezeken a településeken a Volánbusz járatai helyi díjszabással vehetők igénybe. A MÁV és a Volánbusz közötti stratégiai közös együttműködés kiemelt célja a városi, regionális és helyközi közösségi közlekedés fejlesztése, a szolgáltatások összekapcsolása. Ennek érdekében 2020 óta a MÁV-app egy új menüponttal bővült, hogy a térségi és városi jegyek is elérhetők legyenek az utasoknak. Több lépésben, az elmúlt másfél évben összesen tíz város helyi Volánbusz bérletei és egyes buszjegyei váltak elérhetővé a vasúttársaság applikációjában.
Tavaly június végén zárult a MÁV-START jegykiadó automatáinak megújítása, amelyeket immár a MÁV Szolgáltató Központ által fejlesztett rendszer informatikai háttere, szerverei és szakértői szolgálnak ki.
A közös rendszernek köszönhető, hogy idén márciusától már a MÁV-START-automaták kínálatában is elérhetővé váltak a MÁV-appban megvásárolható Volánbusz-bérletek és bizonyos Volánbusz-jegyek Békéscsabán, Egerben, Nagykanizsán, Nyíregyházán, Pápán, Siófokon, Székesfehérváron, Szolnokon, Várpalotán és Zalaegerszegen.
A MÁV–Volán-csoport közös értékesítésnek másik fontos mérföldköve egy tavaly decemberben bevezetett újítás. A minél szélesebb körű vásárlási lehetőségek biztosítása érdekében a MÁV-START megkezdte – egyelőre próbaüzemben – a jegypénztáraiban és valamennyi automatájában a Tokaj és Sárospatak vonzáskörzetében közlekedő 14 autóbuszvonal járataira szóló viszonylati bérletek értékesítését is.
A MÁV-START automatáiban elérhető termékek száma folyamatosan bővül. A tíz város helyi Volánbusz-bérletei mellett már a szegedi helyi díjtermékek, a Dunaharaszti zónabérlet és BKK-hoz tartozó havi Budapest-bérletek, a 24 és a 72 órás, valamint a heti Budapest-jegyek is megvásárolhatók.
Borítókép: A székesfehérvári buszpályaudvar (Fotó: MTI/Vasvári Tamás)