A megállapodás kimondja, hogy
az önkormányzat a különböző közterület-fejlesztések során kiemelt célként kezeli a fák, fasorok további telepítési lehetőségének megteremtését, illetve a telepített vagy telepítendő növényzet számára megfelelő életfeltételek biztosítását.
A közműfejlesztések és -rekonstrukciók beruházásainak összehangolásában is együttműködnek a felek annak érdekében, hogy a munkálatokkal szükségszerűen járó kellemetlenségeket a lakosságra tekintettel a lehető legkisebb mértékűre mérsékeljék. A megállapodás célja, hogy az MVM és az önkormányzat közterület- és közmű-fejlesztései huzamosan szolgálják a közösséget.
Kiemelt a tervezett, közterületeket is érintő beruházások minél nagyobb fokú összehangolása. Innovációs pilot-projekt is indul olyan műszaki megoldás megtalálására, amellyel a lehető legegyszerűbben és legkörnyezetkímélőbb módon végezhetők el a közműjavítások és -fejlesztések a sűrű közművezeték-hálózat, illetve a fák, fasorok gyökérzete miatti szűk hely ellenére.
– Reményeink szerint a mostanihoz hasonló stratégiai együttműködési megállapodást más budapesti kerületekkel, más városokkal, településekkel is köthetünk, hiszen a fenntartható és hatékony működés, a munkák összehangolása és az együttgondolkodás jól felfogott közös érdekünk – mondta Alkér Zoltán, az MVM-csoport infrastruktúra vezérigazgató-helyettese, aki példaértékűnek nevezte a megegyezést.
– A Belváros önkormányzata a közművek helyzetére már évek óta nem külső adottságként tekint, hanem szükség esetén áthelyezi, összerendezi azokat annak érdekében, hogy a lehető legtöbb fát telepíthessük a belvárosiak és a budapestiek megelégedésére. Újító, XXI. századi elvárásokkal lépést tartó szemléletmódunk, a sűrű közmű-infrastruktúra és a szűk városi épített környezet adottságai mellett is jelentős mértékű fásítást tesz lehetővé, amelyben az MVM részéről partnerre találtunk
– mondta Szentgyörgyvölgyi Péter, a Belváros polgármestere.
Borítókép: zöldfelület az épített környezetben a belvárosban (Fotó: MTVA/Branstetter Sándor)