Reggelre csökkent a kőolaj ára

Az OPEC és az OPEC+ szakértői napi 1,4 millió hordóra csökkentették a 2022-ben várható olajtöbblettel kapcsolatos várakozásukat

Magyar Nemzet
Forrás: MTI2022. 06. 02. 10:24
null
Bécs, 2020. március 4. A Kõolajexportáló Országok Szervezetének (OPEC) logója a szervezet bécsi székházán 2020. március 4-én, az OPEC kétnapos 178. miniszteri tanácskozásásának kezdete elõtti napon. MTI/EPA/Florian Wieser Fotó: Florian Wieser
Vélemény hírlevélJobban mondva- heti vélemény hírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz füzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Csökkent a kőolaj ára a világpicon csütörtök reggel a Financial Times (FT) című lapnak arra az értesülésére, hogy Szaúd-Arábia kész növelni a kitermelést abban az esetben, ha a szankciók miatt jelentősen visszaesne az orosz olajtermelés. „Szaúd-Arábia tisztában van a kockázatokkal, és nem érdeke elveszíteni az olajárak feletti ellenőrzést” – idézte a távirati iroda az FT-t, amelyet egy meg nem nevezett forrás tájékoztatott. 

Csütörtökön, európai idő szerint percekkel reggel 8 óra előtt az északi-tengeri Brent olajfajta ára hordónként 1,49 dollár (1,32 százalék) csökkenéssel, 114,80 dolláron állt.

A Kőolaj-exportáló Országok Szervezete (OPEC) és a kartellen kívüli nagy olajtermelők informális szövetsége, az OPEC+ szakértői szerdai ülésükön napi 1,4 millió hordóra csökkentették a 2022-ben várható olajtöbblettel kapcsolatos várakozásukat az egy hónappal korábban prognosztizált napi 1,9 millió hordóról. 

Csütörtökön először az OPEC+ miniszteri monitoring bizottságának ülésére, majd egy teljes körű miniszteri ülésre kerül sor. Az FT forrása szerint Szaúd-Arábia és az Egyesült Arab Emírségek vizsgálják annak lehetőségét, hogy már csütörtökön ismertessék termelésnövelési szándékukat, de a kérdésben még nem született végleges döntés.

Az orosz statisztikai hivatal csütörtökön közölte, hogy az áprilisi orosz kőolaj- és gázkondenzátum-termelés 41,1 millió tonna volt, ami 11,5 százalékkal kevesebb a márciusinál, és 4,1 százalékkal elmarad a tavaly áprilisi szinttől.


Borítókép: a Kőolaj-exportáló Országok Szervezetének (OPEC) logója (Fotó: MTI/EPA/Florian Wieser)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.