Alapjogokért Központ: A mindent kiárusító liberalizmus kora lejárt

A magyar államnak is természetes joga, hogy a nemzetbiztonsági értelemben is jelentős távközlési szektorban is résztulajdonnal rendelkezzen.

MAGYAR NEMZET
Forrás: ALAPJOGOKÉRT KÖZPONT2023. 01. 09. 18:14
Budapest, 2020. október 27. A Vodafone Magyarország Zrt. központi irodaházának homlokzata a világcég logójával a fõváros IX. kerületében a Lechner Ödön fasor 6-ban. MTVA/Bizományosi: Jászai Csaba *************************** Kedves Felhasználó! Ez a fotó nem a Duna Médiaszolgáltató Zrt./MTI által készített és kiadott fényképfelvétel, így harmadik személy által támasztott bárminemû különösen szerzõi jogi, szomszédos jogi és személyiségi jogi igényért a fotó szerzõje/jogutódja közvetlenül maga áll helyt, az MTVA felelõssége e körben kizárt. Fotó: Jászai Csaba
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Egy ország akkor szuverén, akkor van mozgástere, cselekvőképessége, ha a gazdaságban is önálló lábakra állhat: egy nemzeti közösség erősebb, ha a gazdaság stratégiai kulcsterületein is tulajdont és ezzel befolyást birtokol. Ez egyszeregy – olvasható Pindroch Tamásnak, az Alapjogokért Központ vezető elemzőjének Facebook-bejegyzésében.

Az elemző kifejtette:

A deregulációs, privatizáló, mindent kiárusító liberalizmus kora réges-régen lejárt. Ha a francia állam akár más államokban is tulajdonolhat vízközműveket és energiaszolgáltatókat, akkor a magyar államnak is természetes joga, hogy a XXI. század technológiájában, az egyébként nemzetbiztonsági értelemben is jelentős távközlési szektorban is résztulajdonnal rendelkezzen.

Az persze érthető, hogy az a baloldal, amelyik 2010 előtt mindent eladott, ami nem volt lebetonozva vagy kipányvázva, majd később azt is privatizálta, ami le volt betonozva – Ferihegyi repülőtér –, most hangosan prüszköl a nemzeti bevásárlás miatt. A gyurcsányi baloldal ugyanis azt szereti, ha a magyar állam gyenge, erőtlen és kiszolgáltatott, így a nemzetközi multik és bankok azt csinálhatnak idehaza, amit csak akarnak.

Minden magyar tudhatja azonban, egy ilyen nagy vállalat felvásárlásával a közös országunk is erősebb, mi pedig egyenként, magyarokként is gazdagabbak lettünk – ez fáj a baloldalnak, amely legszívesebben az egész országot eladná, ha tehetné. A magyar választók bölcsessége miatt azonban szerencsére ezt nem tehetik

– tette hozzá Pindroch Tamás.

Ezért prüszkölnek és mondják ma ugyanazt ugyanazok, mint 2010-ben, a Mol visszavásárlásakor. Ma ugyanazok keltik a hangulatot a Vodafone-ba történő bevásárlás ellen, akik a Molt és Ferihegyet is eladták. Az idő nem őket fogja igazolni – zárta Facebook-bejegyzését a vezető elemző.

Borítókép: A Vodafone Magyarország Zrt. központi irodaházának homlokzata (Forrás: MTVA/Bizományosi: Jászai Csaba)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.