Megduplázta kapacitását az Univer Zrt.

A következő évek folyamatos terjeszkedési szándékának kielégítéséhez jelentősen növelte kapacitásait az Univer Zrt. A Kecskemét-Hetényegyházán működő egykori savanyítótelepét nyolcmilliárd forintból fejlesztette a társaság.

Hőnyi Gyula
2023. 06. 20. 15:00
Kecskemét, 2023. június 20. Az Univer Product Zrt. új üzeme Kecskemét-Hetényegyházán az avatás napján, 2023. június 20-án. A cég a kormányzati támogatással közel 8 milliárd forint értékû beruházásnak köszönhetõen több mint a duplájára, évi 12-15 ezer tonnára növeli a magyaros ételízesítõi gyártókapacitását. MTI/Bús Csaba Fotó: Bús Csaba
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az idén 75 éves kecskeméti Univer Zrt. nyolcmilliárd forint beruházással – jelentős részben állami támogatással – duplájára, 12-15 ezer tonna éves kibocsátásra növelte ételízesítőgyárának kapacitását. A bővítésre azért volt szükség, mert a következő években a társaság terjeszkedni szeretne, újabb exportpiacokat akar meghódítani, amihez kapacitási háttér szükséges. 

 

Ezzel a fejlesztéssel a társaság hosszú évekre, évtizedekre biztosította a piaci bővüléshez szükséges feltételeket 

 

– mondta Molitorisz Károly, az Univer vezérigazgatója az átadás kapcsán. Ebben az üzemben gyártják egyébként az Erős Pistát, a Piros Aranyat, az Édes Annát, a reszelt tormát, fokhagymakrémet és vöröshagymakrémet, illetve a legendás gulyáskrémet.

LEZSÁK Sándor; GAÁL József; TÓTH Tibor
Fotó: MTI/Bús Csaba

A bővített gyár egyben a kezdetektől fogva pillérnek számít a cég életében, hiszen a hetényegyházi létesítmény volt a cég savanyítóüzeme. A társaság 75 évvel ezelőtt kezdte meg működését. Szarka Balázs, az Univer tulajdonosa, az Univer Szövetkezeti Zrt. elnöke – aki nem sokkal idősebb a gyártó cégnél – hangsúlyozta: a fejlesztés nem csökkenti, hanem növeli a társaság munkaerőigényét. Visszatekintve az elmúlt évtizedekre, úgy véli, a cég mindig fiatalos lendülettel bővült, és az egykori néhány termékből álló portfólió ma már több mint ezer terméket tartalmaz. Ráadásul a gyártást ma a legmodernebb eszközökkel végzik, ami ugyancsak jelzi, hogy a cég a hazai élelmiszergyártás és -feldolgozás magas szintjén áll.

Tóth Tibor, a Pénzügyminisztérium helyettes államtitkára a gyárátadó alkalmával elmondta: a kormányzat stratégiai célja, hogy növelje a magyar termékek szerepét a a kiskereskedelmi polcokon. Ahhoz pedig, hogy ez megtörténjen, olyan gyártókra van szükség, mint az Univer. A tárca egyébként úgy kapcsolódott az élelmiszeripari fejlesztéshez, hogy az állami támogatást az Univer rajta keresztül kapta meg.

 

Számok az Univernél

Tavaly 40,9 milliárd forint nettó árbevételt mutatott a társaság, amelynek 30 százaléka exportból származott. A tulajdonos szövetkezet nagyjából 20 milliárd forinttal nagyobb árbevételt produkált és valamivel több mint 5 milliárd forint nyereséget hozott. Magyarországon kívül az Univer termékei 15 országban kaphatóak, és a tervek szerint a társaság a Közel- és a Távol-Keleten terjeszkedik, ahol jól ismerik az olyan ételízesítőket, mint az Erős Pista.

Borítókép: Az Univer Product Zrt. új üzeme Kecskemét-Hetényegyházán az avatás napján, 2023. június 20-án (Fotó: MTI/Bús Csaba)

 

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.