Kínai útján Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter találkozott Liu Jinnel, a Bank of China elnökével, továbbá a magyar–kínai kapcsolatok fontosságára tekintettel a tárgyalásra Pekingbe utazó Li Kexinnel, a Bank of China Magyarország vezérigazgatójával. Az 1912-ben alakult pénzügyi intézmény a világ negyedik legnagyobb bankja, Magyarországon 1997 óta van jelen – közölte a Gazdaságfejlesztési Minisztérium (GFM).
A megbeszélés kapcsán a miniszter kiemelte, hogy
Magyarország regionális pénzügyi központtá kíván válni, amely hídfőállást jelenthet a kínai pénzintézetek számára is.
Hozzátette, hogy a jüan és a kínai befektetések világgazdasági szerepe egyre meghatározóbb, Kína globális pénzügyi pozíciója pedig folyamatosan erősödik. Hangsúlyozta, hogy hazánk kiváló kapcsolatokat ápol az országban már működő kínai bankokkal, a Bank of China, a China Construction Bank Corporation, a China Development Bank, valamint az Asian Infrastructure Investment Bank képviseleteivel.
A felek megvitatták a magyar–kínai gazdasági kapcsolatok legfontosabb kihívásait, a széles körű pénzügyi és gazdasági kapcsolatok aktuális helyzetét, valamint az együttműködés bővítésének lehetséges irányait, amelyek közül kiemelkedik a befektetésekhez kapcsolódó finanszírozás területe.
Kína hazánk kiemelt partnere: az FDI állomány három százaléka köthető kínai befektetésekhez, a kereskedelemben a 9. legmeghatározóbb ország, miközben a kínai vállalkozások 16 ezer magyar család megélhetését biztosítják – világít rá a GFM közleménye.
Borítókép: A Bank of China a világ negyedik legnagyobb bankja (Fotó: Europress/AFP)