Megkezdődött az Országgyűlésben az új gazdaságpolitika költségvetésének általános vitája. A jövő évi költségvetési tervezet szerint teljesíti a kormány korábbi vállalását, így a tanárok fizetése 2025-ben eléri majd a diplomásátlagbér nyolcvan százalékát. A 2025-ös büdzsé több mint 1600 milliárd forintot biztosít az oktatásban dolgozók (óvoda, általános és középiskola, felsőoktatás) bérére, béremelésére ami duplája a baloldali kormány által benyújtott utolsó, 2010-es költségvetésben szereplő összegnek.
Az oktatási kiadások 2025-ben megközelítik a 3900 milliárd forintot, ami csaknem 2500 milliárd forintos növekedést jelent 2010-hez képest. Az egyéb, nem felsőfokú oktatásra mintegy ötszázmilliárd forinttal több forrás jut, mint 2024-ben.
Az utolsó, baloldali kormány által beadott költségvetéshez képest az egészségügyi bérekre fordított források összege csaknem négy és félszeresére nő a 2025-ös költségvetés alapján.
Egészségügyi célokra több mint 3700 milliárd forint áll majd rendelkezésre. Ez pedig 2500 milliárd forinttal több, mint amekkora a baloldali kormány által benyújtott utolsó, 2010-es büdzsében szerepelt.
A költségvetési törvénytervezetben az is olvasható, hogy az egészségügy költségvetési forrásainak célja egy modern, a XXI. század kihívásaira megfelelően reagálni képes, hatékonyan és eredményesen működő ellátórendszer. Ezért olyan fejlesztésekre is jut pénz, amelyek javítják az állami fenntartású kórházak üzemeltetésének hatékonyságát.
Ennek részeként kezdődhet el például a Heim Pál Gyermekkórház megújítása, valamint az egészségbiztosítási alapon keresztül 150 milliárd forintos többletforrást kaphatnak a közfeladatot ellátó egészségügyi intézmények.