Az újgenerációs transzplantációs diagnosztikában rendkívüli eredményeket felmutató magyar startup sikeres értékesítése az alapító tulajdonosok és a kezdeti fázist finanszírozó magyar magánbefektetők együttműködésének az eredménye. A 2011-ben alapított Omixont a transzplantációs diagnosztika területén, az újgenerációs szekvenálási (NGS) technológiák fejlesztésére hozták létre.
A társaság 2019-ben Magyar Innovációs Nagydíjat érdemelt ki. A budapesti központú cég az Egyesült Államokban, Brazíliában és Hollandiában működve, világszerte már több mint hatvan laboratóriumot szolgál ki. Így a magyar cég felvásárlásával tovább bővül a Werfen kórházak és klinikai laboratóriumok számára kínált transzplantációs diagnosztikai megoldásainak portfóliója.
„Az Omixon által kifejlesztett transzplantációs kompatibilitási teszt abban volt úttörő, hogy a világon elsőként oldotta meg a transzplantációs diagnosztika negyvenéves problémáját: segítségével, a szervátültetésnél először adott egyértelmű eredményt a beteg és donor közötti kompatibilitást meghatározó genetikai teszt” – fejtette ki Bérces Attila, az Omixon Zrt. elnök-vezérigazgatója és egyben alapítója. Hozzátéve: a Werfenhez való csatlakozás lehetővé teszi számukra, hogy globális hatókörüket kiterjesszék és egyúttal innovatív megoldásaikat továbbfejlesszék.
Az Omixon későbbi sikerében az alapítók mellett több ismert hazai magánbefektető is elkötelezte magát, legutóbb 2023-ban az Accessio Equity Partners.
„A magántőkealapot azzal a céllal hoztuk létre néhány éve, hogy az ígéretes startupokat felkarolva, számukra a nemzetközi piacokat megnyitva támogassuk a vállalkozói innovációt Magyarországon. Ennek szellemében történt az Omixon tőkebefektetés is. Hozzájárulva ahhoz, hogy az Omixon K+F tevékenysége Magyarországhoz kötődve érhesse el a világraszóló nemzetközi eredményeit” – emelte ki Balázs Miklós, az Accessio Equity Partners Kockázati Tőkealap-kezelő Zrt. vezérigazgatója.
Borítókép: Illusztráció (Fotó: Freepik)