Elindul az Exim a Demján Sándor-programmal

Az Exim Magyarország a Demján Sándor-programban öt új finanszírozási konstrukciót indított, melyek célja a fenntartható fejlődés támogatása, a magyar vállalkozások exportképességének erősítése, valamint külföldi beruházásaik finanszírozása. Az új konstrukciókra a vállalkozások mától már be is nyújthatják a hitelkérelmeiket a kereskedelmi bankoknál, illetve az Eximnél.

2025. 01. 06. 10:59
Vehicles Export at Nanjing Port
2024. augusztus 6-án a kínai nankingi Nanjing kikötőben a Volvo autók sorakoznak az exportra. A Kínai Autógyártók Szövetsége szerint a General Administration of Customs által összegyűjtött adatok azt mutatják, hogy az idei év első felében Kína autóexportja eléri a 2,932 millió darabot, ami 25,3 %-os növekedést jelent. Forrás: NurPhoto/AFP
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az Exim Magyarország január 6-tól megnyitja a vállalkozások előtt a Demján Sándor-program keretében indított gazdaságélénkítő kezdeményezéseit. Az Exim négy termékkel biztosítja, hogy a hazai, még nem exportáló cégek sikerrel növeljék versenyképességüket, a már exportáló vállalatok pedig a nemzetközi piacon erősítsék pozícióikat, emellett a kiemelkedő adottságokkal rendelkező hazai vállalkozások célzott külföldi beruházásainak megvalósításához is nyújt hitelkonstrukciót.

China Auto Export Growth in 2024
Fotó: CFOTO

A Demján Sándor-program 2025-ben összesen 1400 milliárd forint megmozgatásával járul hozzá a hazai vállalkozások fejlesztéseihez, amellyel a kormány a 3 százalékot meghaladó GDP-növekedési célkitűzést kívánja elérni. A program elsődleges célja, hogy hatékony megoldásokat kínáljon a magyar vállalkozások kihívásaira, valamint segítse a családokat a stabilabb pénzügyi háttér kialakításában, ezzel együtt lehetőséget biztosítson a hazai és külpiaci beruházásokra, új munkahelyeket teremtsen és elősegítse a kkv-k méretének megduplázását.

Az új Demján Sándor-program rugalmas megoldásokat kínál a mai gazdasági környezethez való alkalmazkodásra, és kiemelt figyelmet fordít a fenntartható beruházásokra. Komoly érdeklődésre számítunk a cégek részéről, a legfontosabb idei célkitűzésünk a program sikeres megvalósítása, hogy minél hamarabb a legalkalmasabb vállalkozásokhoz kerülhessenek a források

– mondta Kisgergely Kornél, az Exim Magyarország elnök-vezérigazgatója.

Az Exim újraindítja többek között a korábbi nagy sikerű „Jövő Exportőrei Beruházási Hitelt”, amelyet az exportáló és nem exportáló vállalkozások egyaránt elérhetnek. Ismét elérhetővé teszi a „Jövő Exportőrei Zöld Beruházási Hitelt” is, amely a hazai vállalkozások energiahatékonysági, megújulóenergia-termelő és egyéb zöldberuházásait támogatja, valamint újraindul az exportőröket és első körös beszállítókat célzó „Exportélénkítő Beruházási Hitel”.

Az „Exportélénkítő Lízing” olyan vállalkozások számára nyújt nyílt végű és zárt végű pénzügyi lízinget, amelyek exporttevékenységük bővítéséhez, nemzetközi versenyképességük növeléséhez vagy belföldi beruházásaik megvalósításához keresnek gyors finanszírozási megoldást.

A nemzetközi szinten is versenyképes hazai vállalatok számára pedig az Exim elindította a „Kifektetési Hitelt”, amely kifejezetten a már nagyobb volumenű, külföldi befektetéseket hivatott támogatni. 

Borítókép: Illusztráció (Fotó: NurPhoto/AFP)

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.