Újabb razziát tartott a belga rendőrség az Európai Parlament (EP) brüsszeli épületében hétfőn a Politico brüsszeli hírportál információi szerint. A belga hatóságok vasárnap közölték, hogy pénzmosás, korrupció és bűnszövetkezetben való részvétel vádjával vizsgálati fogságba helyezték a görög szocialista Eva Kailit, az Európai Parlament alelnökét és három további gyanúsítottat, így a politikus olasz élettársát is – aki egy belga szocialista EP-képviselő, Marie Arena asszisztenseként dolgozik –, illetve Antonio Panzeri volt olasz szocialista EP-képviselőt.
EP-botrány: újabb razziát tartott a belga rendőrség
Ismét az Európai Parlamentet kutatták át, több érintettje lehet az ügynek. Az EP elnöke magyarázkodik.
A belga ügyészség szerint Katar komoly összegekkel és értékes ajándékokkal próbálta lefizetni az uniós parlament több magas rangú tagját, hogy számára kedvező döntések szülessenek az uniós törvényhozásban.
Az ügyészség bejelentése szerint a hétfői razzia során összesen tizenkilenc magánlakásban és -irodában, illetve számtalan EP-irodában végeztek házkutatást. Eddig összesen hat embert vettek őrizetbe.
Az egyik brüsszeli szállodában több százezer eurót tartalmazó bőröndöt foglaltak le. A hétfői razzia többek között azt a célt szolgálta, hogy az EP-ben dolgozó informatikusoktól számítógépeket és adattároló eszközöket kobozzon el, mielőtt megsemmisítenék az azokon tárolt információt. A rendőrség már a múlt heti razziája során is mintegy 600 ezer eurónyi készpénzt, valamint mobiltelefonokat és számítógépeket foglalt le.
Roberta Metsola, az Európai Parlament elnöke úgy döntött, hogy azonnali hatállyal felfüggeszti Eva Kailit alelnöki tisztségéből. Felmentéséről a héten szavaz az Európai Parlament.
Ne legyenek illúzióik, kedves kollégáim, az Európai Parlament támadás alatt áll. Az európai demokrácia áll támadás alatt
– mondta Metsola az Európai Parlament idei utolsó plenáris ülésének hétfői megnyitóbeszédében Strasbourgban. Bár egyértelmű a baloldal érintettsége a korrupciós ügyben, az EP elnöke hangsúlyozta: nem bal- vagy jobboldali ügyről van szó, hanem arról, hogy mi a helyes, s mi a helytelen, ezért felszólította képviselőtársait, óvakodjanak attól, hogy politikai haszonszerzésre használják fel a botrányt. Hozzátette: belső vizsgálatot indítanak az ügyben, s együttműködnek mindenben a belga hatóságokkal. Sürgette továbbá az EP-t, hogy tartson vitát az ügyben csütörtökön.
Ennek a parlamentnek számos gyenge pontja van. A nagyképű, gőgös retorika pedig nem segít. Pártatlan, külső szereplőnek kell átvizsgálnia a testület működését
– reagált lapunknak az Európai Konzervatívok és Reformerek EP-frakciója.
Mára egyértelművé vált, hogy a korrupció és az idegen befolyásnak való engedelmeskedés az az európai és a magyar baloldal intézményesített politikai gyakorlata, amivel a saját bűnös gyakorlatukkal a politikai ellenfelüket vádolják meg hamis módon
– nyilatkozta az üggyel kapcsolatban hétfő reggel a Kossuth rádiónak Deutsch Tamás, a Fidesz európai parlamenti képviselője. – Azt tudom mondani, hogy kísérteties a magyarországi guruló dollárok ügye, ennek az egybeesése ezzel a mostani, az EU történetében is példátlan korrupciós ügynek a történéseivel kísértetiesen egybeesik – tette hozzá.
További Külföld híreink
Fideszes képviselőtársa, Hidvéghi Balázs pedig hangsúlyozta: „Eva Kaili az Európai Parlamentben, Dobrev Klárával és a többi magyar baloldali képviselővel együtt, ott ül a szocialista frakcióban. Vagyis azok között, akik szakmányban gyártják a hazug jelentéseket az állítólagos magyarországi korrupcióról. Mindössze egyetlen, jól időzített rendőrségi akció kellett, hogy egész Európa lássa, hol kell keresni a valódi korrupciót. A »képmutatás« szó ide már kevés. Amit az európai baloldal művel, az egyszerűen arcátlanság.”
„Az Európai Parlament korrupció miatt őrizetbe vett baloldali alelnöke, Eva Kaili Gyurcsányné kérésére megszavazta a Magyarországot korrupció miatt elítélő EP-jelentést november 24-én” – hívta fel a figyelmet Menczer Tamás, a Külgazdasági és Külügyminisztérium államtitkára is Facebook-oldalán.
Borítókép: Roberta Metsola, az Európai Parlament elnöke felszólal az Európai Parlament plenáris ülésén Strasbourgban 2022. november 21-én (Fotó: MTI/EPA/Julien Warnand)
A téma legfrissebb hírei
Tovább az összes cikkhezSzijjártó Péter: Egymás mellett épülnek a német autó- és a kínai akkumulátorgyárak Magyarországon
Működik a gazdasági semlegesség stratégiája.
Így reagált a Mazsihisz a Benjamin Netanjahu elleni elfogatóparancsra
Sem a zsidó állam miniszterelnöke, sem egykori védelmi minisztere nem tartozik egyik büntetőjogi kategóriába sem.
Szijjártó Péter: Azonnal békét kell kötni
Ha valaki békepárti, azt rögtön megbélyegzik.
Budapesten szerezne jó pontokat a választások előtt álló román kormányfő
Második fordulóra lehet szükség Romániában a választás első felvonása után.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
Ordenáré, trágár stílusban beszél Magyar Péter az emberekkel
Magyar Péter elismerte, hogy Soros-ügynöknek hívják egymást + videó
Meghan Markle borzasztóan dühös, Victoria Beckham miatt készült ki
Feladta az egyik uniós tagállam: tárt karokkal várnak több százezer migránst
Szalah kezdhet csomagolni, megvan a gólerős utódja
Mobil bunkerek sorozatgyártásába kezdett Oroszország
Nagy Feró komoly gyanúba keveredett + videó
Ezért az almáért vannak most megőrülve a magyarok, nagyon lédús, zamatos és ropogós
Mutatjuk, hogy mennyi lehet jövő évi minimálbér
Stumpf magára rántotta a gyűlölettől bűzlő, saját maga által főzött kotyvalékát
Mutatjuk a férfit, aki VV Fanni meggyilkolásáért ül börtönben – hét év után adott exkluzív videóinterjút
Az UEFA döntött, s ezzel alaposan kibabrált a magyar válogatottal
Címoldalról ajánljuk
Tovább az összes cikkhezSzijjártó Péter: Egymás mellett épülnek a német autó- és a kínai akkumulátorgyárak Magyarországon
Működik a gazdasági semlegesség stratégiája.
Így reagált a Mazsihisz a Benjamin Netanjahu elleni elfogatóparancsra
Sem a zsidó állam miniszterelnöke, sem egykori védelmi minisztere nem tartozik egyik büntetőjogi kategóriába sem.
Szijjártó Péter: Azonnal békét kell kötni
Ha valaki békepárti, azt rögtön megbélyegzik.
Budapesten szerezne jó pontokat a választások előtt álló román kormányfő
Második fordulóra lehet szükség Romániában a választás első felvonása után.