Újabb razziát tartott a belga rendőrség az Európai Parlament (EP) brüsszeli épületében hétfőn a Politico brüsszeli hírportál információi szerint. A belga hatóságok vasárnap közölték, hogy pénzmosás, korrupció és bűnszövetkezetben való részvétel vádjával vizsgálati fogságba helyezték a görög szocialista Eva Kailit, az Európai Parlament alelnökét és három további gyanúsítottat, így a politikus olasz élettársát is – aki egy belga szocialista EP-képviselő, Marie Arena asszisztenseként dolgozik –, illetve Antonio Panzeri volt olasz szocialista EP-képviselőt.
EP-botrány: újabb razziát tartott a belga rendőrség
Ismét az Európai Parlamentet kutatták át, több érintettje lehet az ügynek. Az EP elnöke magyarázkodik.

A belga ügyészség szerint Katar komoly összegekkel és értékes ajándékokkal próbálta lefizetni az uniós parlament több magas rangú tagját, hogy számára kedvező döntések szülessenek az uniós törvényhozásban.
Az ügyészség bejelentése szerint a hétfői razzia során összesen tizenkilenc magánlakásban és -irodában, illetve számtalan EP-irodában végeztek házkutatást. Eddig összesen hat embert vettek őrizetbe.
Az egyik brüsszeli szállodában több százezer eurót tartalmazó bőröndöt foglaltak le. A hétfői razzia többek között azt a célt szolgálta, hogy az EP-ben dolgozó informatikusoktól számítógépeket és adattároló eszközöket kobozzon el, mielőtt megsemmisítenék az azokon tárolt információt. A rendőrség már a múlt heti razziája során is mintegy 600 ezer eurónyi készpénzt, valamint mobiltelefonokat és számítógépeket foglalt le.
Roberta Metsola, az Európai Parlament elnöke úgy döntött, hogy azonnali hatállyal felfüggeszti Eva Kailit alelnöki tisztségéből. Felmentéséről a héten szavaz az Európai Parlament.
Ne legyenek illúzióik, kedves kollégáim, az Európai Parlament támadás alatt áll. Az európai demokrácia áll támadás alatt
– mondta Metsola az Európai Parlament idei utolsó plenáris ülésének hétfői megnyitóbeszédében Strasbourgban. Bár egyértelmű a baloldal érintettsége a korrupciós ügyben, az EP elnöke hangsúlyozta: nem bal- vagy jobboldali ügyről van szó, hanem arról, hogy mi a helyes, s mi a helytelen, ezért felszólította képviselőtársait, óvakodjanak attól, hogy politikai haszonszerzésre használják fel a botrányt. Hozzátette: belső vizsgálatot indítanak az ügyben, s együttműködnek mindenben a belga hatóságokkal. Sürgette továbbá az EP-t, hogy tartson vitát az ügyben csütörtökön.
Ennek a parlamentnek számos gyenge pontja van. A nagyképű, gőgös retorika pedig nem segít. Pártatlan, külső szereplőnek kell átvizsgálnia a testület működését
– reagált lapunknak az Európai Konzervatívok és Reformerek EP-frakciója.
Mára egyértelművé vált, hogy a korrupció és az idegen befolyásnak való engedelmeskedés az az európai és a magyar baloldal intézményesített politikai gyakorlata, amivel a saját bűnös gyakorlatukkal a politikai ellenfelüket vádolják meg hamis módon
– nyilatkozta az üggyel kapcsolatban hétfő reggel a Kossuth rádiónak Deutsch Tamás, a Fidesz európai parlamenti képviselője. – Azt tudom mondani, hogy kísérteties a magyarországi guruló dollárok ügye, ennek az egybeesése ezzel a mostani, az EU történetében is példátlan korrupciós ügynek a történéseivel kísértetiesen egybeesik – tette hozzá.
További Külföld híreink
Fideszes képviselőtársa, Hidvéghi Balázs pedig hangsúlyozta: „Eva Kaili az Európai Parlamentben, Dobrev Klárával és a többi magyar baloldali képviselővel együtt, ott ül a szocialista frakcióban. Vagyis azok között, akik szakmányban gyártják a hazug jelentéseket az állítólagos magyarországi korrupcióról. Mindössze egyetlen, jól időzített rendőrségi akció kellett, hogy egész Európa lássa, hol kell keresni a valódi korrupciót. A »képmutatás« szó ide már kevés. Amit az európai baloldal művel, az egyszerűen arcátlanság.”
„Az Európai Parlament korrupció miatt őrizetbe vett baloldali alelnöke, Eva Kaili Gyurcsányné kérésére megszavazta a Magyarországot korrupció miatt elítélő EP-jelentést november 24-én” – hívta fel a figyelmet Menczer Tamás, a Külgazdasági és Külügyminisztérium államtitkára is Facebook-oldalán.
Borítókép: Roberta Metsola, az Európai Parlament elnöke felszólal az Európai Parlament plenáris ülésén Strasbourgban 2022. november 21-én (Fotó: MTI/EPA/Julien Warnand)
A téma legfrissebb hírei
Tovább az összes cikkhez
Brüsszel háborúpárti, 72 órás túlélőcsomagot javasol az embereknek
Deutsch Tamás kemény üzenet küldött Brüsszelnek.

Óriási pofont kapott az euró
Bajban Brüsszel terve, az emberek nem akarják a váltást.

Hidvéghi Balázs: Hét kérdésben várjuk a magyarok véleményét Ukrajna uniós csatlakozásával járó veszélyekről
Szavazás indul Ukrajna EU-csatlakozása ügyében

Oroszország felé nyitnának autógyártó és elektronikai cégek
Több vállalat is újraindítaná üzleti tevékenységét Oroszországban.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en

Mennyire súlyos a droghelyzet Magyarországon? – utánajártak a Tényellenőrök

Zelenszkijnek fizetnie kell, itt a vége

Kiderítettük! Ennyibe került Buzsik Borka menyasszonyi szettje

Itt a friss GDP-rangsor: így áll most Magyarország Romániához és Ausztriához képest

Krausz Gábor elképesztő helyről jelentkezett be

A hadiipar sztárja: drón helyett ágyú – 31-szer értékesebb lett a dél-koreai gyártó részvénye

Majka durván odaszúrt a TV2-nek, de tudjuk, mi volt az igazi célja

Koleszterin: Amit nem mondanak el róla, pedig az életed múlhat rajta!

A román Hunyadiról kérdezték a sorozat íróját, Bán Mór meghökkenő választ adott az újságírónak

Szoboszlai és Arda Güler sem számíthatott arra, amiről most Angliában írnak

A halál hetvenkét órája

Az aljasnál is alávalóbb, amit a Tescónál parkoló autókkal művelnek
Címoldalról ajánljuk
Tovább az összes cikkhez
Brüsszel háborúpárti, 72 órás túlélőcsomagot javasol az embereknek
Deutsch Tamás kemény üzenet küldött Brüsszelnek.

Óriási pofont kapott az euró
Bajban Brüsszel terve, az emberek nem akarják a váltást.

Hidvéghi Balázs: Hét kérdésben várjuk a magyarok véleményét Ukrajna uniós csatlakozásával járó veszélyekről
Szavazás indul Ukrajna EU-csatlakozása ügyében

Oroszország felé nyitnának autógyártó és elektronikai cégek
Több vállalat is újraindítaná üzleti tevékenységét Oroszországban.