Ballisztikus rakétákat telepít India a kínai és a pakisztáni határterületekre

A Rajnath Singh védelmi miniszter vezette indiai védelmi beszerzési bizottság 120 új Pralay közepes hatótávolságú, ballisztikus rakéta beszerzését hagyta jóvá. A hagyományos robbanófejekkel ellátott rakétákat India Kínával és Pakisztánnal közös határára telepítik – számolt be a honvédelmi minisztériumra hivatkozva az ANI indiai multimédiás hírügynökség hétfőn.

Magyar Nemzet
Forrás: MTI2022. 12. 26. 9:02
Bangalor, 2019. február 21. Az amerikai légierõ egyik C-17-es Globemaster szállítórepülõgépe repül indiai, Akash típusú légvédelmi rakéták felett a 12. Aero India elnevezésû légi és ûrtechnológiai szakkiállításon a dél-indiai Bangalorban 2019. február 21-én. A febuár 24-ig tartó négynapos légiipari szakkiállításon 30 ország több mint 350 gyártója mutatkozik be. MTI/EPA/Dzsagadis Nv Fotó: Dzsagadis Nv
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Először az indiai légierő kap a rakétákból, majd a szárazföldi erőknek is szállítanak.

A Pralay 150–500 kilométeres távolságban képes célokat eltalálni, de a rakéta hatótávolsága növelhető. Az indiai rakétát 2015 óta fejlesztik. Sikeres teszteket hajtottak végre 2021 végén és az idén decemberben.

A Pralay kommunikációs központok, légvédelmi állások, ellenséges repülőterek hagyományos fegyverekkel való megsemmisítésére szolgál.

India többször került katonai konfliktusba a vele szomszédos Kínával és Pakisztánnal.

Legutóbb december közepén csaptak össze indiai és kínai határőrök az északkelet-indiai Arunácsal Prades állam Tavang körzetében. India és Kína között 3800 kilométernyi ki nem jelölt határ húzódik, ami miatt a felek között évtizedeken át feszültség uralkodott.

1959-ben India arról számolt be, hogy Kína területet szakított ki Arunácsal Prades államból, aminek következtében mintegy 38 ezer négyzetkilométernyi, Ladak és Akszajcsin körzethez tartozó terület került kínai ellenőrzés alá.

A felek azóta hosszú távú jegyzőkönyvekben állapodtak meg a tűzfegyverek bevetésének elkerüléséről a határt helyettesítő úgynevezett „aktuális ellenőrző vonal” mentén.

Borítókép: Illusztráció (Fotó: MTI/EPA/Dzsagadis Nv)

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.