Ugyanakkor a Rasmussen múlt héten online és telefonon keresztül, ezerfős reprezentatív mintán végzett felmérése szerint a választókorú és a következő választáson részt venni szándékozó teljes amerikai lakosság 72 százaléka azt mondta: igenis rendben lévő dolog fehér amerikainak lenni, és csak 12 százalék nem értett egyet ezzel a kijelentéssel.
Ha a feketék közel fele nincs kibékülve a fehérekkel, akkor ez egy gyűlölködő csoport
– fogalmazott Adams szerdai videójában.
„És nekem akkor semmi közöm ezekhez az emberekhez” – tette hozzá a karikaturista.
Az 1989-ban indított, népszerű képregénysorozata, a vállalati munkahelyi kultúrát szatirikus és humoros módon ábrázoló Dilbert-karikatúrák a jövőben nem jelennek meg a többi között a Los Angeles Times, a The Washington Post, és a USA Today című újságban és a hozzájuk tartozó lapcsoportokban – jelentették be a fenti szerkesztőségek pénteki és szombati közleményeikben.
„Ez most nem nehéz döntés” – fogalmazott Chris Quinn, a clevelandi Plain Dealer szerkesztője az olvasókhoz címzett pénteki online levelében.
„Nem adunk helyet azoknak, akik szövetségre lépnek a rasszizmussal” – szögezte le. A Los Angeles Times szombaton jelentette be, hogy a jövőben nem közli a Dilbert-képregénysorozatot. „Scott Adams karikaturista február 22-én rasszista kijelentéseket tett élő adásban a YouTube-csatornáján, a gyűlöletkeltő megjegyzéseket a Times visszautasítja” – jelentette be az újság szerkesztősége a honlapján.
A Los Angeles Times azt is közölte, hogy az elmúlt hónapokban négy Dilbert-képregényt is eltávolított az oldalairól, mert nem feleltek meg a napilap minőségi előírásainak.
Adams a YouTube-csatornáján megerősítette, hogy számos napilap a jövőben nem publikálja a Dilbert-képregénysorozatot, és hogy számított erre.
Hétfőre a legtöbb lapban várhatóan letiltanak. Szóval a bevételi forrásaim a jövő hétre eltűnnek. A hírnevemet az életem hátralévő részére tönkreteszik. Ebből nem lehet talpra állni
– fogalmazott a humoros képregények rajzolója.