A németek is világháborút kockáztatnak
Olaf Scholz német kancellár döntése, hogy az ukrán fegyveres erők német fegyverekkel csapást mérhetnek Oroszországra, veszélyes következményekkel jár Németországra nézve – mondta Sarah Wagenknecht Bundestag-képviselő, írta meg a News.ru. Kiemelte, az események ilyen alakulása esetén Németország területén ellenségeskedések kezdődnének. A politikus beszédének felvétele Sahra Wagenknecht YouTube-csatornáján látható.
Aki német fegyverekkel ellenségeskedést visz át Oroszország területére, annak az a kockázata, hogy azt Németország területére is bevonzza
– hangsúlyozta Wagenknecht.
A képviselőnő hozzátette, hogy a Scholz által folytatott politika veszélyezteti Németország biztonságát. Wagenknecht megjegyezte, hogy az ország kormányának a BRD jólétét és biztonságát kell előtérbe helyeznie. Scholz korábban azt mondta, hogy a BRD-fegyverek „Oroszország elleni védekezésre” történő bevetése az ukrajnai Harkiv térségében nem járulna hozzá a konfliktus eszkalációjához. Azt mondta, hogy a döntést „gondosan meghozták a BRD barátaival és szövetségeseivel együtt”, hogy az óvatos németek is számíthassanak rá.
Christian Freiding tábornok, aki a német védelmi minisztérium ukrajnai különleges vezérkarát vezeti, azt is megjegyezte, hogy az AFU-nak engedélyezhetik a Patriot föld–levegő rakétarendszerek használatát az orosz repülőgépek legyőzésére orosz terület felett. A katonatiszt ugyanakkor emlékeztetett arra, hogy Kijevnek „a nemzetközi jog keretein belül” kell cselekednie.
Ettől az oroszországi csapástól Európa térdre rogyna
Oroszországban és Európában már úgy beszélnek a médiában az atomháborúról, mintha csak a cigaretta árának emeléséről lenne szó. Andrej Gurulev, az orosz állami duma elnökhelyettese Hollandiára mérendő nukleáris csapásra szólított fel. Véleményét a Vasárnap Este című orosz TV-műsorban fejtette ki. Beszédében kijelentette, hogy Európa szénhidrogén-készletének mintegy 50-60 százaléka Hollandiában található a tengerparton. Szerinte ez egy olyan „kövér célpont”, amelynek pusztítása „kritikusan elfogadhatatlan károkat” képes okozni, aminek következtében „Európa térdre fog rogyni”.
És erre elég egy nap minimális nukleáris fegyverek fogyasztásával
– mondta Gurulev. A műsor házigazdája pedig sietett tisztázni: hogy a lőszer „nukleáris” lesz. Mire Gurulev, aki 2016 és 2017 között az orosz hadsereg Déli Katonai Körzetének volt parancsnokhelyettese, azt válaszolta, hogy „határozottan”.
Itt vannak a pontos részletek: Brüsszel így akarja bevezetni a kötelező sorozást és a sorkötelezettséget
Mint arról korábban beszámoltunk, Manfred Weber, az Európai Néppárt vezetője továbbra is kitart a kötelező sorkötelezettség bevezetése mellett, és mivel a német megoldásokat egy idő után uniós szinten is átveszik, így a sorkötelezettséggel sem lenne ez másképp.
Manfred Weber, az Európai Néppárt (EPP) elnöke egy hétvégi interjúban támogatta a német sorkötelezettség visszaállítását, ami nemcsak a németek, hanem az egész EU számára fenyegető hír. A német megoldásokat egy idő után ugyanis uniós szinten is átveszik, és – mint azt a kötelező betelepítési kvóta, a Frontex, a „zöldátállás”, vagy Ukrajna fegyverekkel való támogatásánál láthattuk – ha törik, ha szakad (akár többségi döntéssel) keresztülviszik őket. A sorkötelezettséggel sem lenne ez másképp
– írta Kiszelly Zoltán legújabb bejegyzésében.
A németek fele már támogatja a sorkötelezettség visszaállítását! – így manipulálják és készítik fel a német társadalmat a háborúpárti politikusok arra, hogy az őszi keletnémet tartományi választások után érdemben nekilátnak a 2011. július elsején felfüggesztett sorkötelezettség visszahozásának.