Megvezetett európai fiatalokat toboroznak az orosz–ukrán háborúhoz

Brüsszel továbbra is elkötelezetten támogatja Ukrajnát, annak ellenére, hogy egyre több európai katona esik el a fronton. Az orosz–ukrán háború miatt fiatalok halnak meg, miközben az uniós vezetés a béke helyett újabb eszkalációt kockáztat – figyelmeztet a Magyar Nemzetnek nyilatkozó Dornfeld László, az Alapjogokért Központ vezető elemzője. A szakértő szerint Brüsszel háborúpárti propagandája veszélyes méreteket öltött, és elborult ideológiák mentén sodorja veszélybe az európai jövőt.

2025. 04. 17. 6:01
Háborús sebesültet ápolnak
Háborús sebesültet ápolnak Forrás: AFP
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az orosz–ukrán háború kezdete óta több nyugati önkéntes vesztette életét a frontvonalban, legutóbb egy húszéves finn fiatal halt meg Ukrajnában. Dornfeld László szerint ez nem véletlen: „Óriási háborúpárti propagandát láthattunk az elmúlt években a nyugati társadalmakban, amely hangvételében Európa vérzivataros évszázadait idézte.” Az Alapjogokért Központ vezető elemzője úgy véli, a globalista elit tudatosan alakított ki olyan pszichózist, amelyben a fiatalok önként és dalolva mennek a halálba, anélkül, hogy tudnák, mire vállalkoznak.

Nem tudják mi vár rájuk az orosz–ukrán háborúban
Nem tudják mi vár rájuk az orosz–ukrán háborúban (Fotó: AFP)

Az orosz–ukrán háború nyugati áldozatai

Az elmúlt napokban egy húszéves finn önkéntes vesztette életét Kelet-Ukrajnában, erről a Magyar Nemzet is beszámolt. A hírt a finn külügyminisztérium megerősítette, azonban a pontos körülmények máig tisztázatlanok. Az esetről elsőként a Turun Sanomat és a Kyiv Independent számolt be, és nem ez az első ilyen tragédia: a 2022-es orosz invázió kezdete óta több finn állampolgár is meghalt Ukrajnában, köztük a volt politikus, Ville Mykkanen is.

Dornfeld László szerint mindez nem függetleníthető a nyugati háborús pszichózistól.

Egyértelmű, hogy ez a fajta háborús pszichózis sokakra volt hatással, akik nem egy véres, értelmetlen háborút látnak a konfliktusban, hanem a jó és a gonosz küzdelmét

– fogalmazott. Úgy látja, az érzelmekre ható propaganda sok fiatalt csap be, akik a valóság ismerete nélkül jelentkeznek a frontra. 

Ezek a megvezetett emberek aztán úgy jelentkeznek önkéntesnek, hogy nincsenek tisztában azzal a vérfürdővel és embertelenséggel, amit a háború jelent

– tette hozzá.

Kényszerítenék is az ukrajnai harcra az embereket

Az elemző emlékeztetett arra is, hogy a háború kezdetén sok katonai tapasztalat nélküli önkéntest még visszafordítottak az ukrán hatóságok, ma viszont már a jelentkezők száma is jelentősen megcsappant. A brüsszeli vezetők emiatt kényszerintézkedésekhez is folyamodhatnak.

Persze ezért is akarhatják hatalmi szóval küldeni őket, ha Brüsszel aktív részt vállal a konfliktusban, ahogy arról is régóta van szó, hogy az Európában menekültként élő katonakorú ukrán férfiakat is visszakényszerítenék harcolni

– figyelmeztetett Dornfeld. Szerinte az sem zárható ki, hogy a fiatalokat a jövőben akár közvetlenül is besoroznák, különösen akkor, ha a konfliktus tovább eszkalálódik. Az EU jelenlegi vezetésének politikáját úgy jellemezte: 

Brüsszel ma már bármire képes lenne, csak hogy ne kelljen bevallani azt, hogy hibás politikát képviseltek a háború kapcsán.

Túlélőcsomag helyett békét kellene ajánlani

Az EU háborúpárti vezetése közben a lakosságot is felkészítené a legrosszabbra. A Magyar Nemzet is beszámolt arról, hogy az Európai Bizottság – élén Ursula von der Leyennel – már egy 72 órára elegendő túlélőcsomag összeállítását javasolja minden polgárnak, miközben a béketárgyalás lehetősége szinte szóba sem kerül. 

Dornfeld szerint mindez Brüsszel politikai túlélésének utolsó kísérlete, hiszen „az ukrán háborús vereség beismerése elemi földcsuszamlást okozna”.

A háború pénzügyi következményeit sem szabad figyelmen kívül hagyni – hangsúlyozta a szakértő. 

Ha megnézzük, hogy eddig milyen hatalmas pénzt (138 milliárd eurót) öltek ebbe a projektbe, látható eredmények nélkül. Ez a pénz pedig most hiányzik az európai gazdaságból, a családoktól és a vállalkozásoktól

– fogalmazott.

A fiatalok egy része már átlát a szitán

Dornfeld szerint reménykeltő jel, hogy a fiatalabb generációk egy része felismerte a brüsszeli politika veszélyeit. A nyugati országokban egyre több fiatal szavaz a jobboldalra, és elutasítja a globalista elit ajánlatait. 

Fékevesztett migráció, genderőrület, háború. Érthető a részükről, ha nem akarják az életüket odaadni csak azért, hogy egy szűk globalista kör elvakult politikai ideológiáját szolgálják

– mondta. Magyarország továbbra is a béke pártján áll, s ebben nem marad egyedül: Donald Trump amerikai elnök is a harcok lezárását sürgeti. Az orosz–ukrán háború három év után is tombol, a brüsszeli vezetés azonban nem hajlandó szembenézni a következményekkel – véli Dornfeld.

Borítókép: Háborús sebesültet ápolnak (Fotó: AFP)

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.