Az orosz–ukrán háború kezdete óta több nyugati önkéntes vesztette életét a frontvonalban, legutóbb egy húszéves finn fiatal halt meg Ukrajnában. Dornfeld László szerint ez nem véletlen: „Óriási háborúpárti propagandát láthattunk az elmúlt években a nyugati társadalmakban, amely hangvételében Európa vérzivataros évszázadait idézte.” Az Alapjogokért Központ vezető elemzője úgy véli, a globalista elit tudatosan alakított ki olyan pszichózist, amelyben a fiatalok önként és dalolva mennek a halálba, anélkül, hogy tudnák, mire vállalkoznak.

Az orosz–ukrán háború nyugati áldozatai
Az elmúlt napokban egy húszéves finn önkéntes vesztette életét Kelet-Ukrajnában, erről a Magyar Nemzet is beszámolt. A hírt a finn külügyminisztérium megerősítette, azonban a pontos körülmények máig tisztázatlanok. Az esetről elsőként a Turun Sanomat és a Kyiv Independent számolt be, és nem ez az első ilyen tragédia: a 2022-es orosz invázió kezdete óta több finn állampolgár is meghalt Ukrajnában, köztük a volt politikus, Ville Mykkanen is.
Dornfeld László szerint mindez nem függetleníthető a nyugati háborús pszichózistól.
Egyértelmű, hogy ez a fajta háborús pszichózis sokakra volt hatással, akik nem egy véres, értelmetlen háborút látnak a konfliktusban, hanem a jó és a gonosz küzdelmét
– fogalmazott. Úgy látja, az érzelmekre ható propaganda sok fiatalt csap be, akik a valóság ismerete nélkül jelentkeznek a frontra.
Ezek a megvezetett emberek aztán úgy jelentkeznek önkéntesnek, hogy nincsenek tisztában azzal a vérfürdővel és embertelenséggel, amit a háború jelent
– tette hozzá.
Kényszerítenék is az ukrajnai harcra az embereket
Az elemző emlékeztetett arra is, hogy a háború kezdetén sok katonai tapasztalat nélküli önkéntest még visszafordítottak az ukrán hatóságok, ma viszont már a jelentkezők száma is jelentősen megcsappant. A brüsszeli vezetők emiatt kényszerintézkedésekhez is folyamodhatnak.
Persze ezért is akarhatják hatalmi szóval küldeni őket, ha Brüsszel aktív részt vállal a konfliktusban, ahogy arról is régóta van szó, hogy az Európában menekültként élő katonakorú ukrán férfiakat is visszakényszerítenék harcolni
– figyelmeztetett Dornfeld. Szerinte az sem zárható ki, hogy a fiatalokat a jövőben akár közvetlenül is besoroznák, különösen akkor, ha a konfliktus tovább eszkalálódik. Az EU jelenlegi vezetésének politikáját úgy jellemezte:
Brüsszel ma már bármire képes lenne, csak hogy ne kelljen bevallani azt, hogy hibás politikát képviseltek a háború kapcsán.
Túlélőcsomag helyett békét kellene ajánlani
Az EU háborúpárti vezetése közben a lakosságot is felkészítené a legrosszabbra. A Magyar Nemzet is beszámolt arról, hogy az Európai Bizottság – élén Ursula von der Leyennel – már egy 72 órára elegendő túlélőcsomag összeállítását javasolja minden polgárnak, miközben a béketárgyalás lehetősége szinte szóba sem kerül.
Dornfeld szerint mindez Brüsszel politikai túlélésének utolsó kísérlete, hiszen „az ukrán háborús vereség beismerése elemi földcsuszamlást okozna”.