Átadták a Kultúrházak éjjel-nappal díjait

 244 településen, 415 helyszínen összesen 833 programon több mint százhatvanezer ember vett részt február 14–16. között a tizennegyedik Kultúrházak éjjel-nappal eseményen – számolt be Lőrinczy György, a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) alelnöke az idei rendezvénysorozat eredményeit összefoglaló sajtótájékoztatón. A KMO Művelődési Házban megtartott eseményen Bordás István, a Magyar Népművelők Egyesületének elnöke, a rendezvénysorozat fő szervezője ismertette az idei év pályázatainak nyerteseit, Novák Péter az eseménysorozat védnöke, zenész, színész, rendező pedig videón keresztül üzent a résztvevőknek. A sajtótájékoztató lezárásaként átadták a meghirdetett szakmai pályázatokra beérkezett több mint ötszáz pályázat közül kiválasztott győztesek díjait, illetve bejelentették, hogy a 2021-es Kultúrházak éjjel-nappal eseményt február 5. és 7. között rendezik meg.

Magyar Nemzet
2020. 03. 05. 19:21
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Nemzeti Kulturális Alap számára kiemelt jelentőségű, hogy az országos ismertségű, nagy rendezvények mellett a vidéki és a kisebb települések kulturális életét is támogassa – hangsúlyozta Lőrinczy György. Az NKA alelnöke hozzátette, ezért fő támogatója a Nemzeti Kulturális Alap Közművelődési Kollégiuma most már évek óta a Kultúrházak éjjel-nappal rendezvénysorozatnak. Ez az országos esemény amellett, hogy változatos, színvonalas kikapcsolódást és művelődést segítő kulturális programokat kínál, arra is ráirányítja a figyelmet, hogy milyen nélkülözhetetlenül fontos munkát végeznek a kistelepüléseken dolgozó szakemberek – emelte ki Lőrinczy György.

Bordás István, főszervező, a Magyar Népművelők Egyesületének elnöke elmondta, hogy a háromnapos rendezvénysorozat programjai között a legnagyobb számban táncházakat, farsangi hagyományhoz kötődő jeles napokat, előadásokat, koncerteket, kézműves programokat és táncos rendezvényeket tartottak. Az intézményhálózat sokszínűségét tükrözi, hogy sport- és rekreációs programok is helyet kaptak a hosszú hétvége rendezvényei között csakúgy, mint előadóművészeti csoportok nyitott próbái. A programok számát tekintve Bács-Kiskun megye és Fejér megye emelkedik ki a megyék közül csaknem azonos rendezvényszámmal, itt mindkét helyszínen több mint 70-70 programot szerveztek. Összességében elmondható, hogy átlagban ötven program zajlott egy-egy megyében.

Novák Péter, aki a tavalyi évhez hasonlóan idén is a rendezvény védnöke volt, videóüzenetében elmondta, hogy a rendezvénysorozat mindenkit arra inspirál, hogy járjon kultúrházakba az év minden napján.

Annak érdekében, hogy ösztönözzék az intézményeket, a szakembereket és a látogatókat az eseménysorozaton való még aktívabb részvételre, a szervezők a már hagyományosnak mondható spot-, fotó- és plakátpályázatot is meghirdették, a Kultúrházak éjjel-nappal záró sajtótájékoztatóján Gábor Klára, Lőrinczy György és Bordás István közösen adták át a pályázatok nyerteseinek a díjakat, a Nemzeti Művelődési Intézet különdíját pedig Hegedűs Katalin kommunikációs igazgató nyújtotta át.

A #vanképedhozzánk? fotópályázatra a közművelődési intézmények rendezvényein készült fotókkal nevezhettek az érdeklődők, és az intézmények mellett a nagyközönség is részt vehetett benne. A zsűri a 94 alkotótól beérkezett 376 fotóból az alábbi képeket díjazta: I. díj: Kocsis László Zoltán, Kolompos Együttes, karácsonyi #tetrischallange (Óbuda), II. díj: Dr. Tóth-Piusz István, Civil Szervezetek Napja (Budapest), III. díj: Dudás József, Falunap, (Tolmács).

A #mindentegylapra! pályázatra a szervezetek programjait, munkáját népszerűsítő plakátokat vártak a szervezők. 52 alkotó 208 db plakátjából az I. díjat Ölveczky Gábor Robinson-táborra (Komárom) készült plakátja nyerte, a II. díjat Benke Orsolya Bálint-napi (Noszvaj) plakátja érdemelte ki. A III. helyezett pedig Rózsa Richárd Húsvétváró (Bősárkány) című plakátja lett. A Nemzeti Művelődési Intézet különdíját a Panyolafeszt plakátja nyerte.

A spotpályázatra figyelemfelkeltő, az akció tartalmát és aktuális üzenetét a helyi rendezvényen keresztül erőteljesen megjelenítő, maximum egy perces reklámspotot vártak a szervezők. Az I. díjas alkotást Róth Barnabás és Balogh Attila, az almásfüzitői Petőfi Sándor Kulturális Szabadidő Központ és Könyvtár számára készítette, a II. díjat a Nagy Gáspár Művelődési Központ nyerte, a III. helyezett a KMO Művelődési Központ – Hatvanger Zoltán által készített spot lett.

A látogatókat ösztönző, és az eseményre felhívó Facebook-játék győztesei Süle Zoltán és Bata Jánosné lettek.

A díjazottak elismerő okleveleket és pénzjutalmat vehettek át.

A sajtótájékoztatón bejelentették, hogy a 2021-es Kultúrházak éjjel-nappal eseményt február 5–7. között rendezik meg.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.