A Magyar Nemzeti Galéria nyitólapján azonnal kínálja magát a Digitális Múzeum Program. Vegyük sorra a kínálatot.

Ehető művészet: ismét felfalták a falra ragasztott banáninstallációt
A műalkotás 6,2 millió dollárért kelt el 2023-ban.
A Magyar Nemzeti Galéria nyitólapján azonnal kínálja magát a Digitális Múzeum Program. Vegyük sorra a kínálatot.
Az első karantén ihlette gyűjtemény a Változatok a realizmusra – Munkácsytól Mednyánszkyig. Erre, s az összes többire igaz, hogy minden teremhez tartalmas művészettörténeti hátteret kapunk, épp olyan hosszúságban, amit a látogató vélhetően el is fog olvasni. Ha ezt megtettük, belépünk az adott térbe, ahol 180 fokban pillanthatunk körbe, mi több, átsétálhatunk egyik teremből a másikba – az aktuális hely éles, míg a többi életlen. Az egyes képek melletti fehér korongra kattintva a műről kapunk információt, illetve megnézhetjük teljes képernyős módban. (Kár, hogy nem lehet jobba ráközelíteni a vásznakra, akár a valóságban, ahol felfedezhetjük az ecsetvonásokat.)
A Múzeum otthonról, avagy #maradjotthon 10 állomásos, azaz ennyi alkotást mutat be Renoirtól, Pauer Gyuláig. A Tavasz van! Gyönyörű! címet viselő 8 festményt gyűjtött egybe, olyanokat, mint Szinyei Merse Pál: Majálisa, Ferenczy Károly: Festőnője (amely az adott tárlat borítóképe). A kurátorok 50 percre taksálják a látogatási időt, amely alatt elolvashatjuk a képekről szóló tömör leírást, illetve, hogy az MNG mely gyűjteményének darabja az adott munka. (Jelzem, szintén nem lehet kellően ráközelíteni a műalkotásokra.)
A Díszmagyarban 5 állomásos, 20 perces, ahol Benczúr Gyula: Budavár visszavétele mellett Peter Krafft történelmi vásznaiban gyönyörködhetünk. A német-osztrák mester 10 évesen kezdett rajziskolába járni, 19 éves korától a bécsi Képzőművészeti Akadémián történelemfestést tanult, e mellett jeles portréistaként működött, valamint igazgatta a Belvedere Galériát. Itt található ma a világ legnagyobb Klimt gyűjteménye.
A Fordulópontok elnevezésű virtuális gyűjteményben csupa olyan „sláger” alkotást hoztak össze a művészettörténészek, mint Munkácsy Siralomházát, Szinyei Majálisát, Csontváry Zarándoklás a cédrushoz Libanonban címűt, Rippl-Rónai Kalitkás nőjét, Bernáth Aurél Riviéráját. Az utolsó tárlat a szerelem témáját dolgozza fel.
A kurátorok, tervezők, művészettörténészek gondoskodtak gyermekeknek szóló húsvéti aktualitásról is. A „Húsvéti tojáskereső” játékra invitálásuk így szól: „Napfényes, tavaszias festményeinken színes tojások és fehér nyuszik bújtak el. Hányat találsz meg közülük?” Tojáskeresés közben a lurkók Benczúr Gyula, Iványi Grünwald Béla, Fényes Adolf, Körösfői-Kriesch Aladár, Ferenczy Károly, Rippl-Rónai József népszerű vásznaival ismerkedhetnek. Örömmel jelenthetem, hogy itt rá lehet zoomolni a festményekre!
Az otthonbazártság ihlette a #Keratívkaranrén című akciót. „Szedj össze tárgyakat, melyeket már kidobnál vagy évek óta melletted porosodnak és hozd létre saját műalkotásodat ragasztóval, festéssel, varrással, bármilyen eszközzel, ami eszedbe jut. A fotókat a [email protected] email címre várjuk!” – áll a felhívásban.
Rajta, bíztatok én is mindenkit az alkotásra, lévén a sikerülteket ország-világ megnézheti majd a Magyar Nemzeti Galéria Facebook oldalán, illetve honlapján.
A műalkotás 6,2 millió dollárért kelt el 2023-ban.
Csalók élnek vissza a koncertjegyekkel.
A zeneszerző művei híres filmekben is felcsendültek.
A saját gyártású tartalmak töretlenül népszerűek.
A műalkotás 6,2 millió dollárért kelt el 2023-ban.
Csalók élnek vissza a koncertjegyekkel.
A zeneszerző művei híres filmekben is felcsendültek.
A saját gyártású tartalmak töretlenül népszerűek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.