A programot a „Mi vagyunk a ZeneMűvek” alcímmel hirdették meg, ugyanis ezt az új vállalkozást fogja ismertetni Seidl Dénes trombitaművész és Dénes-Worowski Marcell karmester. Tavaly indított kezdeményezésüknek az a célja, hogy egyesítsék a szórakoztató jellegű előadásokat a komolyzenei kultúrával, eszközt adjanak a fiatal hallgatóság kezébe ahhoz, hogy a zenehallgatás és a koncertre járás tartalmasabb, személyesebb és komplexebb élménnyé váljon. A ZeneMűvek kulcsa a közvetlenség és a közérthetőség, mindez humorral fűszerezve, amelyet a komolyzenei piknik során élőben is megtapasztalhatnak a résztvevők.
– A koncert műsora nagyon színes, Mozarttól kezdve Griegen át Dukas-ig a zeneirodalom legjavából szemezgettünk. Mindezt összefogja egy közös pont: mi, a ZeneMűvek, és az út, amely a zenei élményig vezet – mondta a karmester, trombitaművész kollégája pedig úgy nyilatkozott, hogy komolyzenei könnyűlovasságként tekintenek magukra, akik elvezetik a közönséget a zenei élményig.
A ZeneMűvek legelső saját projektje a budapesti egyetemistáknak szóló Koncert Plusz volt, amely már négy éve állandó kísérője a MÁV Szimfonikus Zenekar bérletes hangversenyeinek a Zeneakadémián. A Koncert Plusz előadás-sorozat mellett a ZeneMűvek a MÁV Szimfonikus Zenekarral egy új bérletes koncertsorozatot is bemutat a 2021/2022-es évadban A Zene Show-ja címmel, amelynek helyszíne az Akvárium Klub lesz. A koncertek az interjú és hangverseny műfajának kombinációját alkotják, ahol egy-egy meghívott hírességgel járják körbe a fiatalokat érdeklő témákat. A nyáron elindult a ZeneMűvek első podcastja, a FilmZenész, amelyben zenészekről vagy zenéről szóló filmeket elemeznek a műsorvezetők.
Bővebb információ az eseménnyel kapcsolatban ITT olvasható.