A fesztivál középpontjában az öt vallást képviselő templomok, valamint a zsidó–keresztény kultúra áll. Az öt templom építészeti mementó, egyben példa arra, hogy Európa közepén évszázadok óta békében élnek együtt evangélikusok, katolikusok, reformátusok, szerb ortodoxok és zsidók. Az ötnapos rendezvény ennek a történeti és emberi értéknek a fontosságára, a kultúrák, vallások, közösségek és egyének között évszázadok óta meglévő párbeszéd erősítésére hívja fel a figyelmet.
A szervezők lapunkhoz eljuttatott közleménye szerint a programokban helyet kap a színház, az irodalom, a képzőművészet és különféle zenei műfajok. Székely Zoltán művészettörténész mindennap vezetett templomi túrákon mutatja be az európai zsidó–keresztény kultúra hagyományait és értékeit, megismertetve a résztvevőkkel az egyes vallások hitéleti sajátosságait, azok építészeti vetületeit.
A nyitónapon, május 12-én Beck Zoli és Vecsei H. Miklós játékra invitálja a közönséget, amely során versek, dalok, személyes élmények elevenednek meg a színpadon. A zsinagógában Hámori Gabriella lép fel Gyarmati Fanni naplója című előadásával. Május 13-án Csuja Imre és Czutor Zoltán sajátos irodalmi és zenei egymásra találásának lehetünk tanúi. Parvathy Baul, a Nyugat-Bengáliából származó énekesnő, festőművész és mesélő Ismeretlen madár című koncertjén Lálan, az egyik legjelentősebb bául énekes életét meséli el annak dalain keresztül. A napot Mező Misi zárja, aki ezúttal zenésztársak nélkül, egy szál gitárral érkezik Isten házába – és azzal az útravalóval, ami belőle fakad.
Május 14-én a templomok történetét bemutató, június végéig megtekinthető kiállítás nyílik, amely elsősorban az épületekről, azok építészeti értékeiről mesél, archív felvételek, régi képeslapok és fotók segítségével idézve meg azokat. A katolikus templomba a fesztivállal egyidős, tizenhét éve alakult Capella Theresiana olyan műsort állított össze, melyben Pilinszky János művészetekhez és főleg a zenéhez való kapcsolatát tárja elénk. Ám rendhagyó módon nem a költő verseiből, hanem inkább prózai szövegeiből (idézetek, cikkek, rádióriportok) válogatnak, így Pilinszky személyes gondolatain keresztül kapunk bepillantást a szívéhez közel álló zeneszerzők műveibe. A nap végén az etno-folk és a világzene egyik legrégibb hazai képviselője, a Makám együttes lép színpadra.