– A következő időszak a változás jegyében zajlik majd – kezdte a sajtótájékoztatót Olt Tamás ügyvezető igazgató.
– Olyan évadot terveztünk meg, amelyben többféle irányban is kiszélesítjük a kínálatunkat.
A darabok kiválasztásakor a történelmi és irodalomtörténeti időben is nagy időtávot fogtunk át, és olyan nemzetközileg is elismert színházi alkotókat hívtunk közös munkára, akik feltétlenül új színeket hoznak a színpadunkra – mondta az ügyvezető. Mint kifejtette, céljuk, hogy
aki Magyarországon azt szeretné megtudni, hol is tartanak a világ színházai, a Karinthyba látogasson el.
Elmondta, hogy nyáron arculatváltáson és felújításon esett át a Karinthy Színház. Megújult a logó, korszerűsítették a színpadi világítást, és új játszóhelyet is kap a színház, ennek kialakítása a hozzá tartozó próbateremmel együtt folyamatban van. Az ügyvezető igazgató hozzátette, hogy szeptembertől újra tartanak nyilvános főpróbákat is.
Berettyán Nándor, a színház művészeti vezetője ismertette a darabokat, amelyek közül több ősbemutató. Az első, szeptemberi premiert ő rendezte, ez az itáliai vásári komédia utolsó nagy szerzője, Carlo Gozzi tollából A szarvaskirály című mű. A darab a friss hangú rendezésnek, a könnyeket fakasztó humornak és a különleges, bábos megoldásokra is építő látványvilágnak köszönhetően augusztusban nagy sikerrel mutatkozott be a Gyulai Várszínházban.
Különleges vállalkozás a színház októberre tervezett Imigyen szóla Louis de Funes című bemutatója is.
Valere Novarina, a grafikusként és festőként is ismert drámaíró és rendező színpadi művei világszerte jelen vannak a színházak műsorán és a nemzetközi fesztiválok programjában. Berettyán Nándor korábban már dolgozott a szerzővel, és régi terve Novarina meghívása. A mű egyetlen nagy ívű, szórakoztató és revelatív monológ, amely a színész, a színház és a művészet mibenlétének kérdéseit járja körül Mészáros Tibor színművész és Kéméndi Tamás harmonikaművész virtuóz kettősének előadásában. Decemberben igazi ínyencséggel várják a közönséget: a kimondottan
a Karinthy Színház számára készülő Nagymester című új előadást láthatják. A színdarabot Valcz Péter és Olt Tamás írja, és mivel komédiáról van szó, a minőségi szórakozás garantált. Már csak azért is, mert a darab címszereplője Bodrogi Gyula,
aki a sajtótájékoztatón sajátos humorával a készülő műbe is engedett egy kis bepillantást. Januári premierként egy fiatal belga írónő, Amélie Nothomb Ördögi kozmetika című krimijének színpadi átdolgozását adják elő Ilja Bocsarnikovsz rendezésében, aki a magyar színházi élet visszatérő vendége. A teátrum sajátos örökségének szellemében a régebbi, nagy sikerű előadások között továbbra is megtekinthetők lesznek Karinthy Márton máig futó rendezései, a Klotild néni és a Szent Péter esernyője.
Márciusban pedig a Karinthy Frigyes A bűvös szék című egyfelvonásosa alapján készülő darab debütál Olt Tamás rendezésében. Az ősbemutatón Kubik Anna és Galló Ernő először lép a Karinthy Színház színpadára.
A színház utolsó, áprilisi premierje Fejes Endre Vonó Ignác című komédiája Verebes István rendezésében. Vonó Ignác és Özvegy Mákné alakja megidézi a commedia dell’ arte egyszerre vaskos humorú és bölcs életigazságokat megfogalmazó bohóc karaktereit, ami szép ívben zárja le a Gozzival indított évadot.
Az évad darabjaiban feltűnnek majd a színházhoz eddig is szorosan kötődő színművészek, mint Balázs Andrea, Pikali Gerda, Marton Róbert, Kautzky Armand és olyanok is, akiket először üdvözölnek majd a Karinthy Színpadán, így például Fesztbaum Béla, Benedek Dániel. Az új előadások mellett továbbra is műsoron maradnak az előző évek nagy sikerű darabjai is.