A szereppel kapcsolatban Mészáros Árpád korábban a Magyar Szó című újvidéki napilapnak azt mondta:
minden emberben ott bujkál valami ördögféle is, ami olykor elő akar jönni, és nincs annál jobb, amikor színpadon, megengedett körülmények között az ember kidobhatja ezt magából.
Véleménye szerint attól a pillanattól kezdve, hogy Richárd kimondja, gazember lesz, „mindenféle gátlás nélkül lát neki annak, hogy, úgymond, futószalagon rendelje el a gyilkosságokat”.
A főszereplő menetelését a trón felé úgy lehet elképzelni, mint egy nagy lépcsőt, ahol minden egyes lépcsőfok egy emberi élet. Ő egészen könnyedén jut el a trónig, és amikor felér, akkor azzal kell szembesülnie, hogy ez a menetelés olyan deformációt okozott a társadalomban, abban a közegben, ahol ő uralkodó akar lenni, hogy azt már nem lehet elfojtani semmiféle terrorral, semmiféle elnyomással, mert a tömeg kiveti magából a gátlástalan, mindenre elszánt uralkodni vágyókat
– fogalmazott a színművész.
A Pataki-gyűrűt az előző évadban nyújtott legkiemelkedőbb színészi alakításért ítéli oda a zsűri, és a délvidéki magyar színjátszás napján adják át. A pecsétgyűrű mellé pénzjutalom is jár.
A délvidéki magyar színjátszás napja október 29. annak emlékére, hogy 1945-ben ezen a napon mutatták be a színház első darabját, Balázs Béla Boszorkánytáncát Pataki Lászlónak, a szabadkai Népszínház alapító tagjának rendezésében.
Borítókép: Mészáros Árpád a szabadkai Népszínház Jadran színpadán (Fotó: Tóth Imre)