A befektetett tehetség és energia megtérült, tudniillik Youtube csatornájukon a „Trianon 10 oka” és a „Hunyadi” 250 ezres megtekintéssel dicsekedhet, a Nagy Lajost megelőző Bethlen Istvánt bemutató, „A miniszterelnök” pedig 130 ezer körül jár. A kategóriájában kiemelkedőnek számító nézőszámok mellett Märle Tamás fontosnak tartja, hogy mind több tanár használja filmjeiket az oktatásban. Legújabb sorozatuk (amiről majd később) forgatókönyvét a Történelemoktatók Szakmai Egyesülete segítségével írta Märle Tamás, alkotásukat a Szerencsejáték Zrt. és a Waczlaw Felczak Alapítvány támogatta.

Nagy Lajos nem véletlenül kapta a „nagy” nevet
Fő célunk, hogy segédanyag legyen a tanárok számára
– mondta a forgatókönyvíró, ki maga szintén történelemtanár, így megfelelő személy, hogy meséljen Nagy Lajosról, aki bizonnyal, nem véletlenül kapta a „Nagy” előnevet.
I. Lajos egyetlen királyunkként érdemelte ki ezt a jelzőt, amellyel világszerte is kevesen dicsekedhetnek. Nagy Lajos néven első ízben egy 15. századi kódexben említették. Az alkotók azért választották főszereplőjüknek nagy királyunkat, mert feledésbe merült uralkodása, amely negyven esztendő (1342. július 16. – 1382. szeptember 10.) a magyar történelem egyik fénykora. Édesapja, Károly Róbert remek helyzetbe hozta a koronát, hiszen leküzdötte a kiskirályokat (például Csák Mátét). Nagy Lajos folytatta apja működését, legyőzte a Nápolyi Királyságot, a Velencei Köztársaságot, Dalmáciát visszaszerezte, délre, keletre meghódoltatott mindenkit egészen Moldváig. Nemzetközi tekintélyét bizonyítja, hogy a krónikák szerint az angol király, III. Edwárd követe szeretett volna bejutni az anyakirálynéhoz, Erzsébethez (lengyelül Elzbieta Lokietkówna), ezért sokakat lefizetett, ám így is csak napok múltán került Erzsébet királyné színe elé. Hiába győzte le két ízben a Nápolyi Királyságot, pápai nyomásra és a helyiek ellenállása miatt kivonult. Európa nem nézte jó szemmel a hatalmas Közép-európai Anjou-birodalmat, amely Dél-Európára szintén kiterjeszti hatalmát.
– Mivel 1370-ben elnyerte a lengyel trónt, ezért filmünk lengyel felirattal is nézhető az angol mellett – magyarázta Märle Tamás, mielőtt megkérdeztem: a valóságban hány tenger mosta Magyarország határait? Mint Petőfi írta A hazáról című versében: „Oh nagy volt hajdan a magyar, / Nagy volt hatalma, birtoka; / Magyar tenger vízében húnyt el / Éjszak, kelet s dél hullócsillaga.”