Az egyedülálló Átmentem című produkciót a Belgrád rakpart 18. és a vele ellentétes budai alsó rakpart közötti dunai szakaszon, az Erzsébet és a Szabadság híd között tudták megtekinteni az érdeklődők.
A komoly tradíciókkal bíró magyar cirkuszművészet hidat képez az emberek, a művészeti ágak, a múlt és a jövő között. Az Átmentem projekt arra hívja fel a figyelmet, hogy melyek azok az alapértékek, amelyeket bármi áron át kell menteni és átadni a következő generációknak. Ahogy minden előadó-művészeti ágazatnak, így a cirkuszművészetnek is kiemelt felelőssége van abban, hogy reagáljon a világ történéseire. A 10. Színházi Olimpia keretében megvalósuló cirkuszművészeti performanszok a fenti üzeneteket képviselik.
A meghirdetett időpont 16.30 volt, ekkorra már megteltek a rakpartok és a Gellért-hegy oldala is. Végül a tűzoltó daru, ami felvitte az artistaművészt, 16.55-kor indult el a drót felé. A háromperces daruút után ifj. Simet László végül 17.07-kor állt fel a drótra. Maga az átkelés 22 percig tartott, amelynek felénél az artista letérdelt a drótra. Az átkelés végül 17.30-kor ért sikeres véget. Az elképesztő teljesítményt a Duna mindkét oldalán elsöprő, percekig tartó taps követte.
Ifj. Simet Lászlót Magyarország egyik vezető szimfonikus zenekara, a Danubia élőben kísérte az átkelés során. A zenészeket és az artistákat ugyanaz a szenvedély, alázat, szorgalom hajtja és köti össze. Mindkét művészeti ág hidat képez a múlt és jelen között, értékmentő és közvetítő szerepük egybeolvad a dunai átkelés során.
Programok, rekordok, riportok a Kultúrnemzet színházi olimpiai gyűjtőoldalán! Kattintson IDE!
Borítókép: Ifj. Simet László artistaművész a Duna felett (Fotó: Kurucz Árpád)