Az eseménysorozatot a salentói muzsika egyik legjelesebb képviselője, Antonio Castrignano koncertje nyitja. Ugyancsak fellép a fesztiválon a jazz olasz állócsillaga, a jellegzetes alt hangjáról ismert Roberta Gambarini, aki az idén jubileumi, 25. évadát ünneplő Budapest Jazz Orchestrával ad műsort – ízig-vérig olasz–magyar koprodukciónak lehetünk tehát tanúi.
Márai Sándor élete és munkássága sok szállal kapcsolódik Itáliához, ezért a fesztiválon az ő műveit bemutató irodalmi est is lesz.
Az érdeklődők a Márai Olaszországa címet viselő műsorban neves vendégekkel, valamint Földeáki Nóra és Darvasi Áron színművész közreműködésével zenei részleteket hallgatva járhatják körül, milyen hatással volt az íróra és életművére Olaszország.
A fesztivál társszervezője a Müpa mellett a Fischer Iván vezényelte Budapesti Fesztiválzenekar, amely az eseménysorozat részeként rendhagyó együttműködésre készül. Az első részben Liszt Ferenc II. (A-dúr) zongoraversenyét és legismertebb magyar rapszódiáját, míg a másodikban Bartók Béla egyik legkedvesebb művét, A csodálatos mandarint felvonultató hangversenyeken a Duda Éva Társulat működik közre. A koncerteken a cimbalom, a zongora és a kortárs mozgásszínház is fontos szerepet kap.
A legendás olasz filmművészet remekei mellett azok a hollywoodi produkciók is megjelennek, amelyeknek Róma a főszereplője: a fesztiválon az Örök Városhoz köthető alkotások sora várja mindazokat, akik vásznon néznék meg vagy néznék újra (akár sokadszor) kedvenceiket Fellinitől Woody Allenig, Sorrentinótól Wylerig.
A záróeseményen is rendkívüli előadókkal találkozhat a közönség; a világ egyik legrégebbi zenei intézménye, a római Santa Cecilia Akadémia 1908 óta létező zenekara, a Cantemus Ifjúsági Vegyeskar és Zsilka Alan orgonaművész közreműködésével megvalósuló koncerten, Liszt és Respighi Róma ihlette művei csendülnek fel, Fischer Iván vezényletével.
Borítókép: Jelenet a Rómának szeretettel című, 2012-es Woody Allen-filmből (Forrás: Müpa)