Ha már magyar vígjáték, akkor érdemes fülbemászó főcímdalt írni hozzá – így történt ez az Egy bolond százat csinál XXI. századi változata esetében is. Varga Feri és Balássy Betti nevéhez fűződik a dal, ami felidézheti bennünk a kettős szerepben megjelenő – anyakönyvvezető, egyben simlis üzletember – Gáspár Sándor alakját, az összeszokott párosban csetlő-botló Mucsi Zoltán és Scherer Péter alakította „verőembereket” vagy akár az Oroszlán Szonja által kikarikírozott szőke barátnőt.
Emlékezetes Gesztesi Károly, a Namíbiában vadászó Norbert laza, mindent megoldó kidobóembereként, és kár, hogy az Ullmann Mónika játszotta Ivett csak egy „halott bárhölgy”, azaz túl sokszor nem beszélhet, hiszen a történet során elsősorban azzal ijeszti meg a többieket, hogy halottnak hiszik.
Aki az eredeti, 1942-es alkotást jól ismeri, mindenképpen készüljön egy abszolút modernizált, szokatlan filmre.
Latabár Kálmán a Martonffy Emil rendezte alkotásban ugyanis egy főpincért alakított, aki egy afrikai oroszlánvadászra hasonlít, s ez szolgált a filmes gegek alapjául, erre épült számtalan játékos pillanat. Kabos Gyula hiányát egy ízig-vérig komédiás szellemiségű színész, a sokak által szeretett „Latyi” pótolta. A napjainkban játszódó eseménysor azonban egészen más hangulatú, hiszen hiányoznak a táncos-énekes betétek, és a szürreális helyzetekről elsősorban a Badár Sándor-féle kínai maffiavezér, Iván gondoskodik, valamint a mindenkit összekeverő hölgyszereplők.
A lényeg az, hogy valóban csak az utolsó pillanatokban kerüljön mindenki az őt megillető helyre, és még jól is érezze magát a bőrében. A nevetés pedig garantált! A film rendezője természetesen még egy plusz kikacsintással sokszorozza meg a bolondságokat zárásképpen, de hogy ez melyik szereplőre vonatkozik, azt már nem áruljuk el.
A hazai filmek, valamint a gegparádék kedvelői bizonyosan szívesen nézik majd meg szombat este a Szélesvásznú történelem sorozatban az Egy bolond százat csinál című filmet.
Borítókép: Oroszlán Szonja, Gesztesi Károly és Gáspár Sándor a film egyik jelenetében (Forrás: Hungarotop/Port.hu)