A Műtárgy.com tájékoztatása szerint a szakemberek közreműködésével rendezendő konferencia kiemelten foglalkozik a magán- és vállalati gyűjtemények létrehozásának és gyarapításának motivációival, a műkereskedelem adózási kérdéseivel, a magángyűjtők és múzeumok együttműködésével, az ékszer mint alternatív befektetés lehetőségeivel és az új technológiák és innovációk megjelenésével a műkereskedelemben.
Szakmai előadások nem csak szakértőknek
A nap folyamán a résztvevők a hazai műtárgypiac kiemelkedő szakértőinek előadásait, kerekasztal-beszélgetéseit hallhatják. A konferencia elsősorban a műtárgybefektetés iránt érdeklődőknek, műtárgyvásárlóknak, kezdő és aktív műgyűjtőknek, illetve a műkereskedelmi szereplőknek szól.
Egyebek között bemutatják A magyar művészek aukciós piaca című kiadvány negyedik kiadását, amely a magyar alkotókat aukciós teljesítményük alapján állítja sorrendbe.
Kollmann Szilvia, a Műtárgy.com alapító ügyvezetője előadásában a legfontosabb számokat, trendeket és rangsorokat, köztük a top 50 legdrágább nem élő művész és top 25 legdrágább élő művész listáját ismerteti.
Budapestre érkezik Victor Vasarely unokája is
A rendezvény vendége lesz Pierre Vasarely, a pop art és a kinetikus művészet atyjaként világhírűvé vált, pécsi születésű Victor Vasarely unokája,
aki Vasarely regényes évszázada című új könyvét mutatja be apja és nagyapja életútjáról, személyes történeteivel kiegészítve ezt.
A bevezetőt Kárpáti Katalin muzeológus tartja, Vasarely francia nyelvű előadását szinkrontolmácsolással hallhatják az érdeklődők.
A drágakövektől a vállalati gyűjteményekig
Takács József geológus-mineralógus, drágakőszakértő, ötvösmester előadásában az ékszer- és drágakőbefektetésről beszél és ismerteti e speciális terület előnyeit és veszélyeit. Lesz szó a magángyűjtemények és a vállalati gyűjtemények létrehozásának és gyarapításának motivációiról, de szakértők elemzik majd a magángyűjtők, magángyűjtemények és a közgyűjtemények kapcsolatát is.
Sőt, a konferencián külön foglalkoznak majd múzeumi kölcsönzések gyakorlatán át a privát és az állami szektor összetettebb együttműködési lehetőségeiről.
Radnai Károly, az Andersen Magyarország ügyvezető partnere előadásában átfogó képet ad a legfontosabb, műtárgyvásárlást és értékesítést érintő adózási kérdésekről.
Az új technológiák illetve a mesterséges intelligencia fejlődésével járó változásokról és kihívásokról beszélget majd Faragó Balázs, a Walters Cube alapítója és vezérigazgatója, Kieselbach Ákos művészettörténész, műkereskedő, Starcz Ákos, az Index vezérigazgatója és Szauder Dávid AI-művész, kurátor.
A részletes program a konferencia honlapján található.
Borítókép: Pillanatkép a tavalyi konferenciáról (Forrás: Facebook/Műtárgy.com)