Russell Crowe Hermann Göring német politikust és katonai vezetőt, a náci Németország második emberét alakítja a készülő drámában. A film a második világháború befejezése után játszódik és eddig nem ismert perspektívájából láttatja majd a nürnbergi pert.
A cselekmény szerint Hermann Göring hadifogolyként érkezik a nürnbergi börtönbe a holokauszt áldozataitól ellopott hatalmas vagyonnal a holmijai között. Göring és társai, a náci párt elit tagjai a második világháborúban elkövetett háborús bűneik után a bírósági eljárásra való alkalmasságuk megállapítására várnak. Douglas McGlashan Kelley alezredes, a nürnbergi börtön főpszichiátere kapja a feladatot, hogy értékelje a foglyok tárgyalásra való alkalmasságát. Ez azonban egy különös kapcsolat kialakulásához vezet Kelley és Göring között – írja cikkében a Budapest Reporter.
A film forgatókönyvét James Vanderbilt jegyzi, aki olyan nagyszabású projektekről ismert, mint David Fincher 2007-es Zodiákus című thrillere, vagy az Andrew Garfield főszereplésével készült A csodálatos Pókember. A forgatókönyv Jack El-Hai A náci és a pszichiáter című regényén alapul, operatőre Dariusz Wolski lesz, aki olyan filmeket fényképezett, mint a Gucci-ház vagy Az utolsó párbaj.
A film forgatókönyve Kelley valós, a nürnbergi tárgyalások idején készített feljegyzéseiből is merít információkat.
A pszichiáter eredeti célja, hogy megtalálja azt a jellegzetes pszichológiai vonást, amely megkülönbözteti a bűnözőket a társadalom többi tagjától, de hamarosan azon kapja magát, hogy empátiát érez a fogvatartottakkal. Mint írják, a film a gonoszság és az empátia közötti bizonytalan pszichológiai határokat kutatja, s megkérdőjelezi az erkölcsről és az emberi természetről alkotott felfogásunkat.
Borítókép: Russell Crowe 2024 februárjában Budapesten kezdi forgatni új filmjét (Forrás: Budapest Reporter)