A fél tízkor kezdődő, egész napos rendezvény központi témája az lesz, hogy a digitális fejlődés korszakában az oktatásnak is lépést kell tartania az új technológiákkal és paradigmaváltásokkal. Ebben a dinamikus környezetben rendkívül fontos, hogy pedagógusok és oktatási szakemberek naprakész információkkal rendelkezzenek, és megvitassák azokat a kihívásokat, amelyekkel az oktatási rendszer napjainkban szembesül
− tájékoztat a rendezvénnyel kapcsolatban a bama.hu internetes portálon megjelent cikk.
Az írás tájékoztatása szerint a programon többek között előad majd Fegyverneki Gergő digitálispedagógia-szakértő, módszertani tanácsadó, aki 11 órakor kezdődő előadásában a tanulási projektek tervezésének és megvalósításának kulisszatitkaiba vezeti be a hallgatóságot.
A rendezvényt 17 órától nyilvános szakmai program zárja, Nekünk Róma kell? – Mit üzen az ókor napjainknak? címmel. Prof. Dr. Grüll Tibor, ókortörténész, tanszékvezető egyetemi tanár, az MTA doktora a PTE-BTK képviseletében érkezik, hogy megossza gondolatait az ókor üzenetéről és annak relevanciájáról a mai világban
− olvasható a bama.hu cikkében, amely arra is felhívja a figyelmet, hogy az esemény lehetőséget kínál a pedagógiai innováció és a mesterséges intelligencia területén zajló párbeszéd elmélyítésére, a tapasztalatcserére, hálózatépítésre és az új irányok kijelölésére az oktatás világában.
Az eredeti cikk a bama.hu oldalán érhető el.
Borítókép: Az MCC pécsi központjában megrendezésre kerülő konferencia témája az oktatás és a mesterséges intelligencia kapcsolata lesz (Fotó: Bach Máté)