A színművész az előadás után kerekasztal-beszélgetésen vett részt több alkotótársával, ahol a munkájáról, a szerepek megformálásáról cseréltek eszmét – számolt be róla a székelyudarhelyi Krónika.
A lap tudósítása szerint Mucsi kifejtette, hogy minden szerepe megformálásánál, bármilyen undorító is a figura, fontosnak tartja kidomborítani, hogy az illető ember is Isten teremtménye.
A színművész arról is beszélt, hogy budapesti feladatai mellett szívesen dolgozik Szolnokon, a színházzal régi, 15 éves az együttműködése, pályájának fontos időszakát töltötte el eddig a társulatnál.
A beszélgetésen Tompa Gábor, a kolozsvári színház igazgatója is elmondta, hogy rendezőként már dolgozott Mucsi Zoltánnal, amikor első magyarországi darabját, A félreértés című előadást rendezte, de később a Godot-ra várva című darab munkálataiban is találkoztak.
A Kolozsvári Állami Magyar Színház a nemzetközi fesztiválnak első alkalommal 2008-ban társszervezőként adott otthont,
majd a legutóbb tizenegy év szünet után, 2019-ben volt házigazdája az eseménynek. Az idei fesztivál a HTC230/STUDIO15/UTEFest20 címet viseli, ami arra utal, hogy tavaly volt 230 éves az állandó kolozsvári magyar nyelvű színjátszás, míg idén novemberben lesz a színház stúdióterme átadásának 15-ik évfordulója.
Az eseményről szóló tudósítást teljes terjedelmében itt olvashatják el.