Pályázni vers, próza és tanulmány kategóriában lehet. Várják minden 14–18 év közötti középiskolás magyar nyelvű írásait. Egy-egy pályázat maximális terjedelme kategóriánként 15 kéziratoldal lehet (számítógéppel, 14 pontos betűnagysággal, de elfogadnak azonos terjedelmű, kézzel írt, jól olvasható írásokat is).
A pályázatok benyújtási határideje: február 17.
A pályázat nem jeligés. A pályázatokat vagy e-mailben, vagy postai úton kérik beküldeni.
– E-mailben, csatolt mellékletként (Word dokumentum formátumban), az [email protected] címre várják a pályázatokat, amelyeket ez esetben postán nem szükséges elküldeni. A szervezők kérik, hogy minden pályázó minden e-mail-melléklet első oldalán tüntesse fel nevét, címét, e-mail-címét, telefonszámát és iskolája nevét, címét is. Ha valaki két kategóriában pályázik, két külön mellékletet küldjön, külön összefűzve a verseket, külön összefűzve a prózákat stb., megfelelő megnevezéssel: „X. Y. versei”, „X. Y. prózái”. Ugyancsak kérik, hogy mindenki összefűzve, de külön mellékletben küldje a verseit, prózáit vagy tanulmányait. Lehetőleg a pályázat minden oldalán szerepeljen a beküldő neve.
– Postai úton a pályázatokat egy példányban kérik, ez esetben e-mailben nem szükséges beküldeni. Kategóriánként külön borítékban várják a vers-, a próza- illetve a tanulmány-pályázatot. A borítékra kérik ráírni, hogy „verspályázat”, „prózapályázat” stb. A pályázatok első oldalán szerepeljen a beküldő neve, címe, email címe, telefonszáma és iskolája neve, címe.
Postacím: Írók Alapítványa, 1093 Budapest, Lónyay u. 43. fszt. 1.
A beküldött pályaművek egyénenkénti írásbeli értékelését a zsűri nem vállalja.
Az ötven legjobb pályázat szerzőjét meghívják a sárvári irodalmi táborba, ahol a műhelymunka során neves írókból, költőkből álló zsűri értékeli az írásokat és sor kerül a díjkiosztó ünnepségre is. A meghívót március 14-ig juttatják el a meghívottakhoz, akik számára a részvétel díjmentes, kérésre útiköltség-térítést fizetnek. A díjazottak oklevélben és pénzjutalomban részesülnek.