A történet hőse, Muhi Andris kalandos útra vállalkozik: elindul, hogy megmentse Jankát, rég nem látott és mindig maszatos barátnőjét. Janka lakóhelyén nagy ám a bonyodalom. A békés Maszat-hegyiek ugyanis belekeveredtek a pacák és a tiszták a harcába, mert a két, egymással ellenséges világ határán élnek. Akadályokkal teli útja során Muhi Andris megismerkedik a Náthás angol költővel és Turgenyevvel, a burgonyával, de találkozik Makula bácsival, a Babaarcú démonnal, Szeplőtlen Szilviával, Szösz nénével, a Bús, piros vödörrel, Pali kalózzal és még a Büdös Pizsamázóval is. De ez még mind semmi! Andrisra és újdonsült ismerőseire nagy veszély leselkedik, mert nem elég, hogy a Partvis Attila vezette takarítók egyszer csak megjelennek a színen és több házban is kitakarítanak, a gonosz Paca cár, aki elbitorolta Maszat-hegy trónját, éppen azon mesterkedik, hogy az egész világot telepacázza. Muhi Andris azonban nem retten meg semmitől és senkitől, átvág Badarországon, hogy eljusson a Maszat-hegyen túlra, ahol szembeszáll minden gonosztevővel. Andris és barátai a Budapesti Operettszínház előadásában elkalauzolják a gyermekeket és a szüleiket egy izgalmas, közös utazásra, ahol az önfeledt nevetés és a mesebeli kalandok garantáltan összekovácsolják a családot.
A nézők a magyarországi színészképzésben úttörő szerepet vállaló, jelentős szakmai elismertségnek örvendő intézmény, a Pesti Broadway Stúdió (PBS) tehetséges művészpalántáinak előadásában láthatták ezt a modern mesét.
A PBS amellett, hogy számos kiváló színészt kinevelt már, a Budapesti Operettszínházzal szorosan együttműködve az évek során fogalommá nőtte ki magát a fiatalság körében. A vizsgaelőadást prezentáló zenés színész osztály Kiss-Balbinát Judit színművész, rendező, egyetemi tanár, valamint Dénes Viktor színművész, rendező vezetésével működik, magát a produkciót Dénes Viktor állította színpadra.