A szervezet közleménye szerint húsz független, kő- és befogadó színház előadásai és művészei szerepeltek a Színikritikusok díja 14 kategóriájának várományosai között.
A legtöbb díjat, négyet, a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulata vihette haza, ebből hármat Az igazság gyertyái című produkcióért, Sebestyén Aba rendezéséért, amely a legjobb kőszínházi előadás lett, és amelyért Székely Csaba író megkapta a legjobb új magyar dráma/színpadi szöveg díját, B. Fülöp Erzsébet pedig a legjobb női főszereplőnek járó elismerést.
Az Örkény Színház és a Katona József Színház is három kategóriában nyert. Az Örkény Klara és a Nap című darabja lett a legjobb gyerek- és ifjúsági előadás, Zsigmond Emőkét (Lidércek, Shaxpeare, Delírium) a női epizódszereplők, Znamenák Istvánt (Karácsonyozzatok velünk, vagy ússzatok haza) pedig a férfi epizódszereplők között díjazták.
A Katona József Színház az Extázisért a legjobb díszlet (tervező: Devich Botond), a Pekingi őszért pedig a legjobb jelmez (tervező: Szakos Kriszta) díját kapta meg. Mentes Júlia az Extázisban nyújtott alakításáért szintén megkapta a legjobb női epizódszereplő díját.
A díj történetében először fordult elő, hogy hármas holtverseny alakult ki egy kategóriában, a legjobb női epizódszereplő díját ugyanis Zsigmond Emőke és Mentes Júlia mellett Berekméri Katalin (Csónak, avagy előttünk az özönvíz – Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulat) is megkapta.
A Radnóti Színház és a Stúdió K alkotói két-két kategóriában bizonyultak a legjobbnak. A Stúdió K Prudencia Hart különös kivetkezése című produkciója (rendező: Kovács D. Dániel) lett a legjobb független színházi előadás, és a darab fordításáért, az előadás szövegének létrehozásáért Závada Péter különdíjat kapott.
A Radnóti Színház Oidipusz című előadásában nyújtott alakításáért Pál Andrásnak ítélték a legjobb férfi főszereplő díját, a legígéretesebb pályakezdő pedig Major Erik lett. A fiatal színészt harmadszor jelölték az elismerésre, 2022-ben és 2023-ban még a szombathelyi Weöres Sándor Színház, idén már a Radnóti Színház tagjaként szerepelt a listán, de mivel a céhtagok különösen ebben a kategóriában több évad teljesítményét is figyelembe veszik, az elismerés mindkét színházat illeti – mutattak rá a közleményben.
Egy-egy díj került Budaörsre és Nagyváradra: a legjobb rendezésért járó elismerést Kovalik Balázsnak ítélték a Budaörsi Latinovits Színház Liliom című előadásáért, a legjobb szórakoztató színházi előadás pedig a Novák Eszter rendezte Csárdáskirálynő, a Nagyváradi Szigligeti Színház produkciója lett. A legjobb színházi zenéért egy koprodukciós előadást díjaztak: a Benoit Produkció és a Szentendrei Teátrum Üvöltő szelek című darabját (zeneszerző: Kákonyi Árpád). Néhány díjazott nevét már korábban nyilvánosságra hozták.
A Színházi Kritikusok Céhe életműdíjjal ismerte el Hernyák György vajdasági rendezőt. Az évadokon átívelő, progresszív, társadalmi értelemben is jelentős munkát végző társulatok vagy személyek, illetve ilyen előadások számára adható Jövő díjat a Stereo Akt kapta. A szervezet különdíjjal ismerte el a THEALTER fesztivált.
A Színházi Kritikusok Céhe idén 45. alkalommal adta át a Színikritikusok díját, a Trafóban tartott gálán a Loupe Színházi Társulás működött közre.