A kard napja rendezvényen Csorba László, az intézmény főigazgatója videóüzenetben köszöntötte a megjelenteket és osztotta meg gondolatait az emberiség legikonikusabb fegyveréről. Ezt követően B. Szabó János történész ismertette A kard regényét s idézte fel a hallgatóságnak a kötet számára legtanulságosabb részeit, a könyv olvasására biztatva a közönséget, külön kiemelve, hogy ilyen összefoglaló igényű könyv, ráadásul roppant gazdag képanyaggal, még nem született erről a fegyverről.
A kard története
A könyvbemutatót egy beszélgetés követte, amelyen a Budapesti Történeti Múzeum szakemberei a kard több mint ötezeréves történetének néhány részletéről és izgalmas epizódjáról beszélgettek. Kovács Olivér, A kard regénye szerzője lapunknak elmondta, hogy a könyvet elsősorban a nagyközönségnek szánta, olyan stílusban, hogy előzetes tanulmányok nélkül is élvezetes legyen ez a több mint ötezer évet felölelő, az első bronzkardoktól egészen a Star Wars világáig vezető történet. – Közben izgatottan vártam, hogy vajon a „szakma” hogyan fogadja majd.
A visszajelzések szerencsére mind pozitívak, s A kard napja is azt bizonyította, hogy tudományos szempontból is elismerik a kötetet. Sőt több intézményben felkeltette ismét az érdeklődést a kardok történetének újabb bemutatása iránt, s ennél többről egy szerző nemigen álmodhat
– tette hozzá a szerző.