A Koreai Kulturális Központ harmadik alkalommal hirdette meg rezidensprogramját. November 11-én Chin Sooyoung vehette át a hivatalos megbízatását, így két évig rezidens művészként tevékenykedik hazánkban. Mint mondta, ez alatt az időszak alatt szeretne több ízben együttműködni a hazai jazz műfaj képviselőinek kiválóságaival.
A Koreai Kulturális Központ rezidensprogramja
Chin Sooyoungtól megtudtuk, hogy másodszor van Magyarországon, tavaly már adott koncertet az itteni közönségnek. Nagy lehetőségnek tartja, hogy a Koreai Kulturális Központ támogatásával hazánkban töltheti a rezidensprogramot.
Szeretnék minél több magyar előadóval dolgozni és közösen fellépni velük, de terveim közt szerepel egy album felvétele is
– mondta, majd elárulta, hogy a hétfői koncerten saját szerzeményei mellett Cseke Gábor dalaiból is játszanak, így egyszerre hallhatók a koncerten koreai és magyar zeneszerzők darabjai.
A koncertre a belépés ingyenes, azonban előzetes regisztráció szükséges.
A kortárs koreai jazzéletben otthonosan mozgó Chin Sooyoung a New York Városi Egyetem Posztgraduális Központjának zeneszerzés szakán szerzett mesterszakos diplomát, majd 2013-ban elnyerte az Amerikai Zeneszerzők, Szerzők és Kiadók Társasága (ASCAP) által adományozott Louis Armstrong Ösztöndíjat a New Yorki Városi Egyetem Queens College intézetében.
Az utóbbi időben a szöuli Hongdae negyed jazzklubos fellépései mellett a modern és interdiszciplináris művészet területén is aktívan tevékenykedik. Első ilyen munkája a Saul Leiter fotóművész kiállításához kapcsolódva született galéria-jazz zenemű, a „Tükör által homályosan”, amelyre a Szakamoto Rjúicsi- vagy a Pina Bausch-kiállításhoz hasonló, hatásos tárlatairól ismert Piknic galéria kérte fel.
Emellett a híres zenei műsor, a Sing Again 3. évadának győztesével, Isaac Honggal is adott ki közös lemezt, így igazán sokoldalú művészként vívott ki elismerést magának.
Yu Hye Ryong, a Koreai Kulturális Központ igazgatója a rezidens művészi program kapcsán elmondta, hogy 2020-ban kezdődött, és célja, hogy olyan tehetséges koreai előadókat invitáljon Magyarországra, akik valami újat tudnak mutatni a magyar közönségnek.
Lehetőséget biztosítunk a rezidenseknek, hogy magyar művészekkel és intézményekkel dolgozzanak együtt és elmélyítsék a kapcsolatot ezen a területen a két ország között. A program legnagyobb előnye, hogy ezek a sokoldalú, tehetséges koreai művészek meg tudják osztani tudásukat magyar kollégáikkal
– emelte ki az igazgató.
Megtudtuk, hogy az előadók kiválasztásánál több szempontot is figyelembe vesznek. Az egyik, hogy olyan műfajokat ismertessenek meg rajtuk keresztül a magyar közönséggel, amelyek újszerűek és érdekesek.