Ryan Reynolds felesége és egy 250 millió dolláros per örökké megváltoztathatja Hollywoodot

250 millió dolláros pert akasztott az egyik legnagyobb amerikai hírportál, a The New York Times nyakába Justin Baldoni, az It Ends With Us – Velünk véget ér című Blake Lively-film rendezője és főszereplője egy rágalmazónak titulált cikk miatt. A per tétje nemcsak az érintett felek hírneve, hanem a hollywoodi zaklatási ügyek kezelésének módja és átláthatósága is.

2025. 01. 01. 18:40
Blake Lively és filmbéli partnere már a forgatás alatt is rendkívül rossz viszonyt ápoltak.
Blake Lively és filmbéli partnere már a forgatás alatt is rendkívül rossz viszonyt ápoltak. Forrás: TMDb
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Justin Baldoni, az It Ends With Us – Velünk véget ér színésze és rendezője 250 millió dolláros rágalmazási pert indított a The New York Times ellen egy december 21-én megjelent cikk miatt, amely szexuális zaklatással és rágalmazással vádolta őt. A perben Baldoni mellett tíz másik felperes, köztük publicisták és producerek is részt vesznek, akik szerint a lap manipulált és kontextusból kiragadott információkat közölt. A cikk Blake Livelyt áldozatként ábrázolta, aki állítása szerint zaklatást és megtorló lejáratókampányt szenvedett el Baldoni és társai részéről, miután nyilvánosan felszólalt a zaklatások ellen.

A Blake Lively főszereplésével készült film 350 millio dollárt termelt világszerte, de csak 25 millióba került.
A Blake Lively főszereplésével készült film 350 millió dollárt termelt világszerte, és csak 25 millióba került (Fotó: TMDb)

Blake Lively és a The New York Times

A felperesek szerint Lively valójában manipulált és félrevezető lejáratókampányt indított Baldoni ellen, miközben szándékosan meghamisított üzenetekkel próbált más narratívát felépíteni. A kereset említést tesz arról is, hogy Lively férje, Ryan Reynolds nyomást gyakorolt Baldoni ügynökségére, hogy szakítsanak a rendezővel, és személyesen is konfliktusba keveredett vele.

A The New York Times szóvivője elutasította a vádakat, hangsúlyozva, hogy a cikk több ezer oldalnyi dokumentum és üzenet alapján készült, amelyeket pontosan idéztek. 

Ugyanakkor a felperesek ügyvédje, Bryan Freedman szerint a lap figyelmen kívül hagyta az újságírói etika szabályait, és Lively állításait ellenőrzés nélkül közölte, miközben az ellenbizonyítékokra nem szánt semmilyen figyelmet.

 A Times meghunyászkodott két befolyásos, érinthetetlen hollywoodi elit kívánságai és szeszélyei miatt, és figyelmen kívül hagyta az újságírói gyakorlatot és etikát, amely egykor a tisztelt kiadványhoz méltó volt.

 − fogalmazott az ügyvéd, aki hozzátette, a Times története szinte teljes egészében Lively ellenőrizetlen és öncélú elbeszélésére támaszkodott, miközben figyelmen kívül hagyta a rengeteg bizonyítékot, amelyek ellentmondtak az állításainak és leleplezték volna az igazi indítékait.

A botrány kirobbanása jelentős hatással volt Baldoni karrierjére: a WME ügynökség röviddel a cikk megjelenése után megvált tőle, állítólag Ryan Reynolds hathatós nyomására, bár az ügynökség természetesen tagadta, hogy mindez ezért történt volna. A per tétje tehát nemcsak az érintett felek hírneve, hanem a hollywoodi zaklatási ügyek kezelésének átláthatósága is.

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.