Bemutatták az oszakai világkiállításra készülő magyar pavilont

Majd ötven nap múlva veszi kezdetét a 2025-ös oszakai világkiállítás, amelyen Magyarország ‒ mintegy 160 ország egyikeként ‒ nemzeti pavilonnal képviselteti magát. A szervezők az expó hat hónapja alatt 28 millió látogatót várnak. Hétfőn a Magyar Zene Házában zajlott sajtótájékoztatón megismerhettük a pavilon építészeti, kreatív és művészeti koncepcióját, valamint a magyar szerepvállalás céljait.

2025. 02. 24. 18:13
Fotó: Arpad Kurucz
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az expó fő témája a jövő társadalmának megtervezése, amelyhez Magyarország is kapcsolódik, ugyanakkor a központi üzenet egy saját, a japán és magyar kultúra közötti párhuzamokat előtérbe helyező koncepcióval egészül ki. Ebben kiemelt szerepet kap a zene, mint a kultúrákat hídként összekötő univerzális nyelv, ami megjelenik a pavilon építészetében, a vendégélményt növelő belső tereiben, és ezt a szellemiséget közvetítik a művészi produkciók, a gasztronómiai kínálat és a formaruha-kollekció is.

A ruhák megjelenésében a magyar népi kultúra formavilága és a visszafogott japán kulturális jegyek ötvöződnek (Fotó: Arpad Kurucz)

Oszakai világkiállítás: Japán és magyar tradíciók kéz a kézben

Az egységes megjelenést célzó formaruhák megtervezésére pályázatot írtak ki, a szakmai zsűri pedig Bódis Boglárka pályaművét választotta ki, így az Elysian márka tervezője álmodhatta meg a kollekciót. – A formaruhák tervezésekor kiemelt szempont volt a funkcionalitás és az esztétika összhangjának megteremtése, a fenntarthatóság előtérbe helyezése és a helyi klimatikus sajátosságok figyelembevétele.

 A ruhák megjelenésében a magyar népi kultúra formavilága és a visszafogott japán kulturális jegyek ötvöződnek

 – mesélt Bódis Boglárka a ruhák inspirációjáról és tervezési folyamatairól.

Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter a sajtótájékoztatón hangsúlyozta, hogy a világkiállítás a világ legjelentősebb kulturális, turisztikai és gazdasági hatású eseményeinek egyike. A kelet-ázsiai régió a hazánk szempontjából legdinamikusabban bővülő turisztikai küldő országokból áll, így a nemzetgazdaság szempontjából is kiemelt jelentőséggel bír.

Japán ennek szolgál a belépőkapujaként, ezért a sikeres oszakai magyar részvétel jelentős mértékben élénkítheti az innen érkező beutazóforgalmat, a gazdasági kapcsolatok erősítése mellett pedig egyedülálló platform a kulturális értékeink megismertetésének.

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.