A Győri Balett igazgatója, Velekei László az eseményen elmondta, hogy az elmúlt húsz évben a Magyar Táncfesztivál igazi otthona lett a hazai táncművészetnek és az idei rendezvény még hangsúlyosabban teszi fel a kérdést: Mit jelent ma a tánc, mit jelent ma a táncot szerető közösség?

A Magyar Táncfesztiválon a szakma is találkozhat egymással
Mint fogalmazott, a Magyar Táncfesztivál ideje alatt a Győri Nemzeti Színház és a város terei megtelnek energiával, mozdulattal és lélekkel. Kiemelte, hogy a Győri Nemzeti Színházban a Pécsi Balett a Carmina Buranát, a GG Tánc Eger az Ahogy tetszik újratöltve című darabot, a Szegedi Kortárs Balett a Leart, a Székesfehérvári Balett Színház a Tűzmadár – „Idézőjelek” című táncszínházi művet, a Recirquel pedig a Paradisum című darabot adja elő.
A Győri Balett a Zsinagógában június 20-án első alkalommal mutatja be a győri közönségnek Velekei László koreografálásában az Eli, Eli – Táncképek Szenes Hanna éltéből című darabot.
Velekei László arról is beszélt, hogy a társulatokkal együtt ünneplik a magyar táncművészet sokszínűségét, gazdagságát és erejét, a Magyar Táncfesztiválon a szakma is találkozhat egymással.
Idén is folytatjuk a lokálpatrióta szemlélet erősítését, vagyis Győr civil közösségei, táncműhelyei és fiatal tehetségei is bemutatkoznak, mert hitük szerint a tánc nemcsak a színpadon születik, hanem mindenhol, ahol az emberek közösen mozdulnak, együtt gondolkodnak és alkotnak
– fűzte hozzá.
Csepi Alexandra, a Magyar Táncfesztivál igazgatója azt emelte ki, hogy szeretik feszegetni a határaikat, így a fesztivál nyitó előadása a Győri Balett tolmácsolásában A halál és a lányka című beavató táncszínházi előadás lesz Farkas Levente Andrással, Szőllősi Krisztina koreografálásában a színházban.
Arra is fókuszálnak, hogy megmozgassák a közönséget is koncertek és helyi amatőr társulatok segítségével a II. János Pál pápa téren.
Mint kifejtette, megújították a gyermekprogramokat, amelyek során a korai mozgásfejlesztés fontosságára szeretnék felhívni a figyelmet.
Borsi Róbert kulturális területet felügyelő tanácsnok megjegyezte, hogy a kultúra az embereket és emberi szíveket köti össze, így a tánc is. Elmondta, hogy a győri önkormányzat harmincmillió forinttal támogatja a rendezvényt.