Csontospince
„Tisztelt Ujságíró Úr! Közvetlenül nem beszélhet velem. Hermetikusan el vagyok zárva a külvilágtól. (Itt, ott azért sikerült kitörnöm. Én szívesen támogatom az Önök lapját, és segítem Önt tájékoztatással a lehetőségek szerint. Mindazokat (személy, ujság stb) akik az ügyhöz pozitive viszonyulnak, emelni fogja erkölcsileg (személyeket anyagilag is) a Pándy-ügy (lásd Zolát a Dreyfus ügyben). […] Én beleképzeltem magam az ujságíró helyzetébe és összeállítottam egy 8 esetre szóló anyagot. Küldök 6 rajzot is. Kérem, szerezzen egy Zola-fotót és szíveskedjen a megfelelő helyre ragasztani. […] Ügyvédem szerint lehetetlen hogy el tudjanak ítélni. Marad a per boszorkány-pernek. Tudatában vagyok felelősségemnek. Tudom, ha nem vagyok tárgyilagos főleg magamnak ártok. Tájékoztatásomért teljes felelősséget vállalok. […] Ha lehet általános alany formájában tudósítson. Az olvasónak nem kell tudnia, hogy pl. a rajzok tőlem származnak.”
„Nyílt égből villámcsapás ként jött a hiradás 1997 október második felében; P. A. lelkész kiirtotta családja nagy részét. Óriási hírpor keletkezett. Színpadra lépett a megdöbbenés, pánik, hisztéria, túlreagálás, túllihegés, itt-ott kárörvendés, máshol megdöbbenés, sajnálat. Az alsónemű itt-ott benedvesedett, némely helyen belekvárosodott, színpadra lépett a szereplőgárda. P-t brüsszeli rémnek nyilvánították és született egy epigramma: »Pándy Andrást erkölcsi dögnek nyilvánították, / A dögkeselyűk felröppentek és megszállották.«”
„Az igazságügyi botrányokkal megterhelt minisztériumnak kapóra jött ez az ügy. A rendőrség, csendőrség hitelképessége majdnem elérte a nullát. Parlamenti vizsgálóbizottság ellenőrzi a Dutroux nagyon sötét ügyét, utána és közben vagyunk a százezres tüntetéseknek, betörik több helyen a törvényszékek, rendőrőrsök ablakait, a liége-i igazságügyi palotában robbanás történik. Sok sebesült, egy halott. A Pándy-ügy rendkívül jó most a botrányokról a forradalmi hangulatról elterelni a figyelmet.”
„Következett P. ellen az egyik legnagyobb bomba; a legkisebb klubház pincéjében 15 – 20 ember csontjaira »bukkantak« a nyomozók. Amikor szembesítik P-t a »bűnjelekkel«, P nyugalma meg sem rezdül. Eszébe jut Victor Hugó »A nyomorultak” c. regényéből a procurator, aki hamisított levelet iratott a vádlottja ellen. A bomba P. ellen nem érte el a hatását. A csontos pincében tartózkodó újságírók és bűnügyi szakemberek P. helyett maguk lepődtek meg, s jöttek zavarba.”
„Az első napokban egy héten át mélyreható és alapos munkát végeznek a P-házban. Át és átfésülik a házat kutyák és modern technikai eszközökkel. Persze, hogy fegyvereket is keresnek. Eredmény nincs. De aztán mégis csak lesz! De ehhez 8 hónapra van szükség, már hogy legyen valami, És csodák csodájára lesz is. Egy egész kis fegyverarzenálra »bukkannak« a P. házban alaposan elrejtve. Most úgy tűnik, hogy áttörés lesz és leleplezik P-t. Csalódnak. P. nem tud semmit arról, hogy miként került ennyi fegyver a padló alá rejtve. Talán a rendőrök többet tudnának, de ezt nem tudjuk meg, mert ők a kérdezők. Amott sok emberi csontot találtak, itt pedig SOK fegyvert.”
(Részletek Pándy András naplójából és leveleiből – szöveghűen idézve)