Ritkán megy az ember az Isten házába ebédelni, s ha igen, ha mégis, akkor óhatatlanul elfogódottá válik kissé, ugyanis képtelen elhessegetni magától a gondolatot, hogy ott ül asztalánál az Úr.
Rezeda Kázmér így járt a minap. Meghívást kapott a Katedrálisba ebédre.
A szegedi dómról beszélünk, megmaradásunk, élni akarásunk csodálatos szimbólumáról, Klebelsberg Kunó, a Trianon utáni maradék Magyarország egyik megmentőjének nyughelyéről (négyen voltak: Horthy, Bethlen, Klebelsberg és őfelsége, a nép nem vörös, tisztességes többsége), ide volt meghívása Rezeda Kázmérnak.
A társaság bejelentkezett a dóm alatt kialakított látogatóközpontban, s ebéd előtt részt vettek egy túrán, amely magában foglalta az altemplom látogatható részét, többek között Klebelsberg sírját, a Dömötör-tornyot, benne Aba-Novák festményeivel, s a dóm tornyába felmászást, majd négyszáz lépcsőfokkal közelebb az Úrhoz, majd négyszáz lépcsőfokkal a város fölött, csodás panorámában gyönyörködve. S onnan azután vissza az altemplom szintjére, a Katedrális étterembe.
– Vajon milyen konyhát visznek itt, kérem szépen? – morfondírozott magában Rezeda Kázmér. – Mert ugye, kérem szépen, az Isten házában mégsem lehet akármilyen konyhát vinni.
A jó magyar konyha felséges, de nem kímélő, s ha figyelembe vesszük az Úr korát, akkor már erre is gondolni kell. Ahogy a viccben is, milyen kár, hogy nem is vicc. Szóval: elkövetkezik a tízéves érettségi találkozó ideje, összeül a szervezőbizottság, „gyerekek, menjünk az Arany Mókusba, elképesztően gyönyörűek a pincérlányok!”; eljön a harmincéves találkozó ideje, összeülnek megint, „gyerekek, menjünk az Arany Mókusba, remek a konyha!”; a negyvenéves találkozón is összegyűlnek, „gyerekek, menjünk az Arany Mókusba, vannak kímélő ételek”; az ötvenéves találkozón a szervezők így állapodnak meg: „gyerekek, az Arany Mókusba menjünk, akadálymentesített a bejárat”; s a hetvenéves találkozón végül így okoskodnak: „gyerekek! menjünk az Arany Mókusba, ott még nem voltunk sosem…”.
Eddig jutott gondolataiban Rezeda Kázmér, s egy pillanatra megállította magában a megelégedettséget s a jókedvet, ugyanis utánaszámolt, s kénytelen volt megállapítani, hogy ők bizony már a kímélő ételek grádicsán járnak.