Nagykörű szabadstrandja felől érdeklődik egy fiatal pár a kompkikötő felé vezető úton. Az ország cseresznyéskertjének is nevezett, Szolnok melletti községbe sokan járnak napozni, hiszen a Tisza kevésbé zsúfolt, homokos partja kellemes kikapcsolódást biztosít. Az idelátogató a település információs tábláit követve tájékozódhat, elindulva a katolikus templomtól, amelynek magaslatán a gyümölcsfák övezte kálváriát és a több száz éves sírkereszteket is megtekintheti.
A település a Tisza jobb parti árterületén alakult ki, a kanyargó folyó és a medréből kifújt homok formálta a térszínt.
A török időkben a falu legmagasabb pontjain szerteágazó alagútrendszert alakítottak ki. Az üregek raktárként szolgáltak, de a menekülés lehetőségét is biztosították. Ezek nyomait az 1990-es évek elején találták meg a szennyvízcsatornázási munkák során, de a Petrovay-kúria pincéjéből is előkerült a létesítmény egyik részlete.
Petrovay György a XIX. század közepén költözött a községbe, ahol az ártéri gazdálkodás alapjain 25 holdas faiskolát és gyümölcsöst létesített. Kertészete országos ismertségre tett szert. Bár halála után alapítása tönkrement, egykori főkertésze, Német Frigyes a germersdorfi óriás cseresznyét sajmeggybe oltva tovább szaporította, és uralkodó fajtává tette. Magyarország legnagyobb cseresznyése ma is itt található.