A kettősségek csapdájában

Most a fokozatos nyitás egymást követő lépéseivel meg kell majd tanulnunk összeegyeztetni a régi és az új életünket.

Szabó Palócz Attila
2021. 05. 03. 18:02
Allatkert
20210501, Budapest Hosszú hónapok után a Fővárosi Állat- és Növénykert is kinyitott a látogatók előtt. A bejáratnál a belépőjegy mellett ellenőrzik a védettségi igazolványt is. fotó: Havran Zoltán (HZ) Magyar Nemzet Fotó: Havran Zoltán ( Forrás: Magyar Nemzet
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

– Jól van, mit bánom én, nyissanak ki a kocsmák, színházak, stadionok, de ne már a munkahelyek is – méltatlankodott mellettem a metrón hétfőn reggel egy nagyjából ötvenes férfi, aki szemmel láthatóan munkába igyekezett. Bár ez az igyekezet azért a szavai nyomán némileg mégiscsak kétségbe vonható, és akár túlzásnak is tűnhet…

A joviális úriember nyilván kényelmesen érezte magát a hómofiszban, hozzászokott az otthoni munkavégzéshez – mint ahogy oly sokan mások is a járványidőszakban –, de hétfőn reggel vélhetően már a védettségi igazolványa is ott lapult a farzsebében, mindkét védőoltását megkapta, főnökei pedig éheztek már a személyes találkozásra.

A véletlenül kihallgatott idegen férfi szavai azért is keltették fel a figyelmemet, mert a maguk módján szimptomatikusak, és jól jellemzik azt a helyzetet – azt a kettősséget –, amibe a járványidőszak alatt valahogy mindannyian belekényelmesedtünk: nagyon vártuk már a védőoltást, s igen sokan voltunk, akik már az elsők között regisztráltunk, amint lehetőség nyílt erre; nagyon vártuk már a tavaszt, és azzal együtt a kiülős vendéglői teraszok megnyitását; nagyon szerettünk volna már beülni egy étterembe, egy cukrászdába, egy halászcsárdába, hogy kényelmesen elfogyasszunk barátainkkal, rokonainkkal, szeretteinkkel egy finom ebédet, vacsorát. Igen, hiányoztak ezek a dolgok az elmúlt hónapokban az életünkből.

Most, hogy a beoltott honfitársaink száma Magyarországon már meghaladta a négymilliót, kezdjük visszakapni korábbi életünk apró-cseprőnek tűnő, mégis jelentős darabkáit, elemeit, szilánkjait, csak hát időközben megtanultunk élni azokkal az előnyökkel is, amelyeket a kényszerű korlátozások tettek lehetővé a számunkra. Most, a fokozatos nyitás egymást követő lépéseivel, az enyhítésekkel egyidejűleg tehát meg kell majd tanulnunk össze is egyeztetni ezt a kettőt: a régi és az új életünket.

„A nagyvállalati beruházási támogatási program keretében a napokban három, összesen 3,5 milliárd forint értékű fejlesztés valósult meg hazánkban, amiből az állami támogatás mértéke 1,2 milliárd forintot tett ki” – olvastam aztán már a mozgólépcsőn a hírekben Varga Mihály pénzügyminiszter szavait. S nem mellékes persze az sem, hogy ezeknek a beruházásoknak köszönhetően több mint ezer munkahely megtartása vált biztossá.

Arra persze nem tért ki a hírügynökségi jelentés, hogy a metrón méltatlankodó atyafi munkahelyét is beleszámította-e a miniszter ezekbe az adatokba, azt azonban remélem, hogy az irodájába érkezve ez a számomra idegen férfi is örömét lelte abban, hogy találkozhatott rég nem látott munkatársaival, kollégáival, akikkel az elmúlt időszakban csak a virtuális térben tarthatta a kapcsolatot. Mert, ha igen, s ha csak egy kellemes perce is volt a munkahelyén, akkor nem is mondhatunk mást: Egészségére!

Ha az összes Poszt-traumát látni szeretné, kattintson IDE!

Kiemelt kép:Hosszú hónapok után a Fővárosi Állat- és Növénykert is kinyitott a látogatók előtt.A bejáratnál a belépőjegy mellett ellenőrzik a védettségi igazolványt is.Fotó: Havran Zoltán/Magyar Nemzet

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.