Az idei Pride-ot áthatotta a „szottyos gyűlölet”

Jámbor Andrást elragadta az úgynevezett magyarságérzés, amikor a szivárványos felvonulás résztvevői gúnyosan elkezdtek „Ria, Ria, Hungáriá”-zni.

2021. 07. 26. 11:34
Forrás: facebook
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Jámbor Andrásra a szombati Pride-on rátalált egy nagyon erős magyarságpillanat. Ezt ő maga írta ki a hivatalos politikusi Facebook-oldalára.

Ja igen, a Mérce volt főszerkesztője most már vállaltan és hivatalosan is fizetett politikus. Ezekből a baloldali, független-objektiv újságírókból, a fene sem érti hogy, de valahogy mindig politikus lesz.

Baloldali politikus.

Addig-addig propagandistázzák a jobboldali újságírókat, amíg be nem kopogtatnak Gyurcsányhoz vagy Karácsony Gergelyhez; drámai, kissé remegő hangon kijelentik, hogy segíteni szeretnének, majd kisvártatva lehuppannak valami jól fizető politikusi székbe.

A teljesség igénye nélkül nézzük meg, kik ők: Gál J. Zoltán, Gréczy Zsolt, Kálmán Olga, Jámbor András és Pikó András.

Jámbor szervezetét tehát átjárta egy számára eddig ismeretlen érzés: az úgynevezett magyarságérzés. Karácsony Gergely beosztottja és a Szikra Mozgalom alapítója egészen pontosan így fogalmazott: „Tegnap a Pride-on volt egy nagyon erős magyarságpillanatom, vagy nem is tudom, hogy nevezzem ezt.”

Nézzük el neki az ügyefogyott fogalmazást, Jámbor láthatóan egyelőre még csak keresi a szavakat, talán egyszer meg is fogja találni, mi a helyes kifejezés. Az érzés sem lesz neki olyan mámorítóan új és szokatlan, így minden bizonnyal egyszer, majd a távoli jövőben, be is épül majd a szótárába.

Amúgy azért járta át váratlanul a magyarság érzése, mert a Pride résztvevői egyszer csak gúnyosan elkezdtek „Ria, Ria, Hungáriá”-zni, amikor a Fővám térnél meglátták a szélsőjobbos ellentüntetőket. Jámbor is a tömegben volt, amiről balszerencséjére egy képet is posztolt. A fényképen ő és egy szivárványmintás trikót viselő tetovált úr volt látható. Meg sok szivárványos lobogó, magyar nyilván egy sem.

Az előtte üvöltő fiatalembert véletlenül pont volt szerencsém látni, amint a Pesti Tv riportereit inzultálja. Az élő közvetítés során egyszer csak elkezdett vörös fejjel ordibálni velük ekképpen: „Mit képzeltek magatokról? MIT KÉPZELTEK MAGATOKRÓL?!” Majd a középső ujját is felmutatta. A szeretet nevében.

Az incidens előtt pedig egy magas, szőke úr nevezte az egyik újságírót nácinak, kopaszodónak meg nyomoréknak. Nyilvánosan vállalva, hogy jobboldali riportereket nyugodtan lehet úgymond testszégyeníteni és nyomoréknak nevezni. Megint csak a tolerancia és a szeretet jegyében.

A trikós kisvártatva aztán még egyszer belemászott a két újságíró képébe azzal a jellegzetes „mi van-mi van-mi van” testtartással, és el akarta küldeni őket a helyszínről, majd legyökerezte a televíziót. Majd újra felmutatta a középső ujját.

Ezt csak azért meséltem el, mert Jámbor és társai előszeretettel szoktak azzal jönni, hogy ők a gyűlöletre szeretettel válaszolnak.

Aki látta a közvetítést, nem ezt tapasztalta. Én kimondottan aggódtam a kollégáim testi épségéért. Olyan gyűlölet- és szítokáradat záporozott rájuk az egész közvetítés alatt, ami egészen döbbenetes volt. Örülök, hogy ép bőrrel megúszták.

Jámborék pedig nyugodtan ámítsák magukat és rajongóikat azzal, hogy az idei Pride-ot áthatotta a szeretet, mi azért láttuk a valóságot, azt, hogy a cinikus, „Hajrá, magyarok!”-ozás mögött mi volt igazából. A képmutató és hazug toleránsokban valójában tombolt a „szottyos gyűlölet” (idézet Karácsony Gergelytől).

Ha az összes Poszt-traumát látni szeretné, kattintson IDE!

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.