Demokratikus berendezkedésű államokban bármilyen voksolás, szavazás előtt jobbára az a szokás, hogy a választók kegyeit elnyerni kívánó jelölt – pláne ha az illető a kormányfői posztért indul – a kampány során többnyire olyanokat mond, úgy nyilvánul meg, hogy az az állampolgárok számára szimpatikus, megnyerő, meggyőző legyen.
Az indulók mindegyike valamiképpen megpróbálja rávenni az embereket arra, hogy szavazatukkal őt, politikáját támogassák.
Arra azonban még nem találtunk példát, hogy az illető jelölt úgy kampányoljon, hogy gyakorlatilag minden héten mond valami olyat, amitől az ember haja az égnek áll, és azzal még az esetlegesen vele szimpatizálókat is eltántorítja, elijeszti. Eddig.
Az immár nyíltan kimondva is a kommunistáktól a fasisztákig terjedő ellenzéki összefogás kormányfőjelöltje a bizonyíték rá, hogy igenis van új a nap alatt.
Márki-Zay Péter (MZP) sorozatos ámokfutása láttán, hallatán az emberek csak kapkodják a fejüket.
Ez az ember néhány hét alatt a magyar társadalom valamennyi rétegének nekiment, gyakorlatilag mindenkit megsértett, hülyének nézett.
Kijelentette, hogy a rezsicsökkentés baromság, helyette fogyasszunk kevesebb áramot, gázt, vizet.
Nekiment az üzemanyagárak befagyasztásának is, szerinte kisebb méretű autókkal kellene járniuk az embereknek.
Egyik videójában a többi között azt ecsetelte, hogy a minimálbért nem szabad túl magasra emelni.
Egy másik nyilvánosságra került videófelvételen trágyával etetett gombákhoz hasonlította azokat, akik támogatják a kormány rezsicsökkentését, majd ostoba Fidesz-szavazókról beszélt.
Azt is kijelentette már, hogy a szüléshez nem kell orvos, és bár már ez az agyrém is szinte mindenkinél kiverte a biztosítékot, MZP a továbbiakban sem állt le.
Súlyosan megsértette a fogyatékkal élőket és a vidékieket, többek között azt is kijelentette, hogy ha a Fidesz egy vidéki városban összegyűjtené a legjobb embereit, akkor valószínűleg egy keresztrejtvényt sem tudnának megfejteni. Hasonló nyilatkozatot tett a nőkről is, ekkor is a keresztrejtvény megfejtését használta úgymond hasonlatként.