Holtidényben is országos öttusasiker

Péntek óta hivatalosan is párját ritkító létesítménnyel gazdagodott a Tövesmajor Lovarda.

Ch. Gáll András
2020. 07. 10. 14:42
null
A Tövesmajor Lovarda fedeles létesítménye Forrás: A szerző felvételei
Vélemény hírlevélJobban mondva- heti vélemény hírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz füzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Gyömrő már évek óta a magyar lovas- és öttusasport egyik fellegvára Czink Györgynek és Burcsa Szabolcsnak, a Trion SC két alapítójának és vezetőjének/tulajdonosának köszönhetően. Előbbi alapvetően lovasedző, utóbbi inkább menedzser, de ketten együtt álmodták meg a Trion SC-t, hazánk egyre sikeresebb és új utakat mutató elitklubját. Péntek óta hivatalosan is párját ritkító létesítménnyel gazdagodott a Tövesmajor Lovarda, mert ünnepélyesen átadták az Emberi Erőforrások Minisztériuma, Gyömrő város és leginkább Czink György összefogásával épült fedeles lovardát. Bár a sportágban nincsenek versenyek az októberi országos bajnokságig, és az összes nemzetközi eseményt törölték, a jelek szerint a holtidényben is van mire odafigyelni.

A Tövesmajor Lovarda fedeles létesítménye
A szerző felvételei

A pénteki ünnepélyes szalagátvágásra meghívták Gyenes Leventét, Gyömrő polgármesterét, Szűcs Lajost, a térség fideszes országgyűlési képviselőjét, Brecz Gyulát, a Magyar Öttusa Szövetség elnökét, Martinek János kétszeres öttusázó olimpiai bajnok szövetségi kapitányt, Jármy Miklóst, a magyar Lovassportszövetség elnökségi tagját, Sárfalvi Pétert, az Emmi helyettes államtitkárát, Balogh Gábor olimpiai ezüstérmes öttusázót, a Magyar Diáksportszövetség elnökét és Fábián László öttusázó olimpiai bajnokot, a Magyar Olimpiai Bizottság sportigazgatóját.

Czink György tulajdonos átvágja a szalagot, mellette balra Szűcs Lajos, jobbra Sárfalvi Péter, Fábián László és Burcsa Szabolcs

– Nem volt egyszerű megépíteni ezt a fedeles lovardát – magyarázta Czink György, aki valaha Burcsa Szabolccsal, Martinek Jánossal és Fábián Lászlóval együtt öttusázott a Bp. Honvédban. – Ehhez némi szerencse és ausztrál segítség is kellett. A történet onnan indult, hogy Chloé Esposito és öccse, Max a Tövesmajor Lovardában készült fel a riói olimpiára a szakmai irányításommal, és ez olyan jól sikerült, hogy Chloé meg is nyerte a viadalt, olimpiai bajnok lett, és öccse is értékes helyezést szerzett, ezzel az ausztrál öttusasport történetének legszebb sikerét aratva. A fantasztikus eredményre felfigyelt Orbán Viktor miniszterelnök úr, akitől meleg hangú gratuláló levelet kaptam. Ez felbátorított egy Emmi-pályázat beadására, a pénzösszeget el is nyertük, és három és fél év alatt felépítettük a fedeles lovardát. Nem ment könnyen, szükség volt Gyömrő városának támogatására is, és jómagam is sok pénzt beletettem ebbe az összességében mintegy százmillió forintos a projektbe, de azt hiszem, ez csak természetes. Most viszont van egy olyan lovardánk, ahol az évszakoktól és az időjárás szeszélyétől függetlenül lehet lovagolni, ahol pallérozódhatnak a jövő öttusázói és lovasai, akik között talán még – Chloé Espositóhoz hasonlóan – majdani olimpiai bajnokok is lehetnek. Mint a válogatott keret 22 éves erőssége, a felnőtt magyar bajnok Kardos Bence, vagy a még bőven ifjúsági korú Erdős Rita U19-es Európa-bajnok és Gáll András U17-es Eb-bronzérmes, csapatban Európa-bajnok.

A díszvendégek, háttérben a lovasnövendékek

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.