Péntek óta hivatalosan is párját ritkító létesítménnyel gazdagodott a Tövesmajor Lovarda.
Ch. Gáll András
2020. 07. 10. 14:42
A Tövesmajor Lovarda fedeles létesítménye Forrás: A szerző felvételei
Jobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.
Gyömrő már évek óta a magyar lovas- és öttusasport egyik fellegvára Czink Györgynek és Burcsa Szabolcsnak, a Trion SC két alapítójának és vezetőjének/tulajdonosának köszönhetően. Előbbi alapvetően lovasedző, utóbbi inkább menedzser, de ketten együtt álmodták meg a Trion SC-t, hazánk egyre sikeresebb és új utakat mutató elitklubját. Péntek óta hivatalosan is párját ritkító létesítménnyel gazdagodott a Tövesmajor Lovarda, mert ünnepélyesen átadták az Emberi Erőforrások Minisztériuma, Gyömrő város és leginkább Czink György összefogásával épült fedeles lovardát. Bár a sportágban nincsenek versenyek az októberi országos bajnokságig, és az összes nemzetközi eseményt törölték, a jelek szerint a holtidényben is van mire odafigyelni.
A Tövesmajor Lovarda fedeles létesítménye A szerző felvételei
A pénteki ünnepélyes szalagátvágásra meghívták Gyenes Leventét, Gyömrő polgármesterét, Szűcs Lajost, a térség fideszes országgyűlési képviselőjét, Brecz Gyulát, a Magyar Öttusa Szövetség elnökét, Martinek János kétszeres öttusázó olimpiai bajnok szövetségi kapitányt, Jármy Miklóst, a magyar Lovassportszövetség elnökségi tagját, Sárfalvi Pétert, az Emmi helyettes államtitkárát, Balogh Gábor olimpiai ezüstérmes öttusázót, a Magyar Diáksportszövetség elnökét és Fábián László öttusázó olimpiai bajnokot, a Magyar Olimpiai Bizottság sportigazgatóját.
Czink György tulajdonos átvágja a szalagot, mellette balra Szűcs Lajos, jobbra Sárfalvi Péter, Fábián László és Burcsa Szabolcs
– Nem volt egyszerű megépíteni ezt a fedeles lovardát – magyarázta Czink György, aki valaha Burcsa Szabolccsal, Martinek Jánossal és Fábián Lászlóval együtt öttusázott a Bp. Honvédban. – Ehhez némi szerencse és ausztrál segítség is kellett. A történet onnan indult, hogy Chloé Esposito és öccse, Max a Tövesmajor Lovardában készült fel a riói olimpiára a szakmai irányításommal, és ez olyan jól sikerült, hogy Chloé meg is nyerte a viadalt, olimpiai bajnok lett, és öccse is értékes helyezést szerzett, ezzel az ausztrál öttusasport történetének legszebb sikerét aratva. A fantasztikus eredményre felfigyelt Orbán Viktor miniszterelnök úr, akitől meleg hangú gratuláló levelet kaptam. Ez felbátorított egy Emmi-pályázat beadására, a pénzösszeget el is nyertük, és három és fél év alatt felépítettük a fedeles lovardát. Nem ment könnyen, szükség volt Gyömrő városának támogatására is, és jómagam is sok pénzt beletettem ebbe az összességében mintegy százmillió forintos a projektbe, de azt hiszem, ez csak természetes. Most viszont van egy olyan lovardánk, ahol az évszakoktól és az időjárás szeszélyétől függetlenül lehet lovagolni, ahol pallérozódhatnak a jövő öttusázói és lovasai, akik között talán még – Chloé Espositóhoz hasonlóan – majdani olimpiai bajnokok is lehetnek. Mint a válogatott keret 22 éves erőssége, a felnőtt magyar bajnok Kardos Bence, vagy a még bőven ifjúsági korú Erdős Rita U19-es Európa-bajnok és Gáll András U17-es Eb-bronzérmes, csapatban Európa-bajnok.
A Magyar Nemzet közéleti napilap konzervatív, nemzeti alapról, a tényekre építve adja közre a legfontosabb társadalmi, politikai, gazdasági, kulturális és sport témájú információkat.
A Magyar Nemzet közéleti napilap konzervatív, nemzeti alapról, a tényekre építve adja közre a legfontosabb társadalmi, politikai, gazdasági, kulturális és sport témájú információkat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.