Őrült hangulat várja a Fradit ott, ahol nem szeretik
Zsinórban a negyedik évben kerül össze a rájátszásban a Ferencváros és a Csíkszereda, a két csapat háromszor meg is mérkőzött egymással, mindkettő kétszer-kétszer lett aranyérmes. Hogy is van ez? Az előzményekkel együtt akár találós kérdésnek is beillik a jégkorongbajnokság ma kezdődő döntője, amelynek az erdélyi csapat az esélyese.
Jobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.
A bevezetőben jelzett probléma feloldása egyszerű. Két éve az FTC és a Csíkszereda is 2-0-ra vezetett az elődöntőben – az Újpest, illetve a Gyergyó ellen –, amikor a koronavírus a sportéletet is megbénította. A bajnokságot jobb híján befejezettnek, a Fradit és a Sportklubot az elődöntő győztesének nyilvánították, a finálét értelemszerűen nem rendezték meg, így két aranyérmest hirdettek. 2019-ben az FTC lett a bajnok (a döntőben a csíkiakat felülmúlva), tavaly pedig a Csíkszereda, amely akkor az elődöntőben lépett túl a fővárosi zöld-fehéreken. Így kerül a helyére minden adat.
Megfelel az előzetes várakozásoknak, hogy a 2021–22-es idényben is e két csapat jutott a fináléba, bár a Fradit dolgát megkönnyítette a Gyergyó kínja, a másik székelyföldi gárdával nem az FTC-nek kellett végeznie, megtette azt valamilyen vírus, a Gyergyó kénytelen volt feladni a párharcot (helyesebben az évad előtt elfogadott szabályzat szerint betegség miatt nem lehet meccseket halasztani). A másik ágon a Csíkszereda a Debrecent verte 4-1-re.
A menetrend a döntőben is a szokásos. Előbb egymást követő két napon két meccs az alapszakaszban előrébb végzett csapat, jelesül a Csíkszereda otthonában, majd két nap szünet, után további két mérkőzés Budapesten. Ha szükség lesz rá – ez a valószínűbb –, akkor a folytatásban meccsenként változik a helyszín, lehet tehát utazni...
– Máson nem kell változtatni, ugyanazt a játékot kell hoznunk, amit eddig az alapszakaszban és a playoffban, mert az eredményesnek és kifizetődőnek bizonyult. Fel kell vennünk a kesztyűt a Fradi ellen, mert nem fogják könnyen adni a meccseket – mondta Sofron István, a székelyföldiek válogatott csatára, akit öt góljának és három gólpasszának köszönhetően az elődöntő legjobb játékosának választottak.
Sofron István taulajdonképpen hazatért, erre az évadra, hiszen Csíkban született, kisgyerekként költözött át Székesfehérvárra a családjával.
– Mindenki hokilázban ég, alig van olyan párbeszéd a városban, amely nem a jégkorongról szól, a nagymamám is a meccsekről beszél. Még annál is többen lesznek, ahányan a DEAC ellen szurkoltak nekünk, több százan nem fognak bejutni, akkora az érdeklődés. Fergeteges hangulat lesz, hokiünnep, igazi libabőrös élmény mindkét csapat számára – beszélt a hangulatról a hokiért lelkesedő városban.
Fodor Szabolcs, az FTC edzője is úgy gondolja, a KHL-s múltú rendelkedő több orosz játékosának köszönhetően a Csíkszereda a párharc esélyese, de azt ígéri, a csapat természetesen nem feltett kézzel indul csatába.
Célegyenesben a Fehérvár
A szerdán hosszabbításban 5-4-re megnyert meccs után a Fehérvár összesítésben 3-1-re vezet a Villach ellen az osztrák bajnokságban, így a mai mérkőzésen kivívhatja a döntőbe jutást. A magyar együttes az elődöntőbe is most először került be amióta az osztrák ligában szerepel. A Fehérvár a folytatástól függetlenü azt már kiharcolta, hogy a következő idényben benevezhet a Bajnokok Ligájába, de 3-1-ről már illene elérni a döntőt, ahol a Red Bull Salzburg vár a Volánra. A magyar klubok közül legutóbb a Dunaferr indult a legrangosabb nemzetközi kupában, az akkori BEK-ben még 1996/97-ben.
A Magyar Nemzet közéleti napilap konzervatív, nemzeti alapról, a tényekre építve adja közre a legfontosabb társadalmi, politikai, gazdasági, kulturális és sport témájú információkat.
A Magyar Nemzet közéleti napilap konzervatív, nemzeti alapról, a tényekre építve adja közre a legfontosabb társadalmi, politikai, gazdasági, kulturális és sport témájú információkat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.