Szoros meccsen kikapott a női válogatott, aligha lesz csoportelső

Elveszítette második csoportmérkőzését a hazai rendezésű vizes világbajnokságon a női vízilabda-válogatott, amelyet szerdán Olaszország 10-9-re győzött le a margitszigeti Hajós Alfréd uszodában.

2022. 06. 22. 22:04
Budapest, 2022. június 22. Gurissati Gréta (b) és az olasz Elisa Queirolo a vizes világbajnokság nõi vízilabda tornáján, az A csoportban játszott Magyarország-Olaszország mérkõzésen a margitszigeti Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodában 2022. június 22-én. MTI/Koszticsák Szilárd Fotó: Koszticsák Szilárd

Az első csoportmérkőzését a várakozásoknak megfelelően bármiféle megingás nélkül letudta a női válogatott, a világbajnoki újonc Kolumbiát hétfőn bemelegítésként 35-4-re ütötte ki. A második ellenfél, Olaszország viszont már összehasonlíthatatlanul komolyabb játékerőt képvisel a dél-amerikaiaknál, idén áprilisban a világligában egygólos vereséget mért Bíró Attila csapatára.

Ennek elkerülése volt most a cél, ehhez pedig az első lépést meg is tette válogatottunk, azzal, hogy első két támadásából két gólt szerzett – Parkes és Vályi voltak az „elkövetők”. Az olaszok egy fórt kihasználva szépítettek, majd Parkes ismét betalált, Garda bombagóllal jelentkezett, a vendégek végül 4-3-ra felzárkóztak a negyed végére.

Néhány perces gólcsendet követően kiegyenlített az olasz válogatott, és bár a magyar rohamok olykor a kapufán, olykor a kapus kezében haltak el, a nagyszünetben mégis egygólos hazai vezetést mutatott az eredményjelző. (5-6)

A Hajós uszoda lelátói nagyrészt megteltek, de a lelkes magyar közönség aligha örülhetett annak, amit a harmadik játékrészben látott. Az olaszok ugyanis három gólt dobtak, amire a mienk csak eggyel tudtak válaszolni, így a meccs során először ők ültek a lovon. (8-7)

A tendencia sajnos a zárónegyedben sem fordult meg, az olaszok kétgólos előnybe kerültek. Keszthelyi szépítő gólja túl későn, kilenc másodperccel a találkozó vége előtt érkezett, így válogatottunk 10-9-re elveszítette a találkozót, és szinte biztos, hogy nem lesz csoportelső.

Pénteken Kanada ellen játssza utolsó csoportmeccsét Magyarország, míg az olaszok Kolumbiával mérkőznek meg.

A csoport, 2. forduló:
Olaszország–Magyarország 10-9 (3-4, 2-2, 3-1, 2-2)
a magyar csapat gólszerzői: Parkes 3, Szilágyi 2, Vályi, Garda, Gurisatti, Keszthelyi 1-1