A sportág népszerűségéből a Grand Tourok rendezői úgy is profitálhatnak, hogy az első három szakasz lebonyolítását időnként értékesítik, nekik még így marad tizennyolc, és a társházigazda is jól jár, hiszen három napra megkapja az egyik legnézettebb sporteseményt. Számunkra is hatalmas marketinget jelentett, hogy május elején a Giro nyitányán Budapest nevezetességei, vagy éppen a Balaton-felvidék, Balatonfüred képei százmilliókhoz jutottak el a televíziós közvetítésekben. Most először testközelből láthattunk egy Grand Tour-versenyt, ami nemcsak a versenysportot népszerűsítette. Az utak mentén az össznépi őrületet látva borítékolhatóan rengetegen kaptak kedvet a kerékpározáshoz.
A Tour de France idén Dániából, Koppenhágából rajtolt el, s már akkor tízezrek vonultak ki az utakra, amikor még nem tudhattuk, hogy a dán Jonas Vingegaard (Jumbo–Visma) nyerni meg a francia körversenyt.
A Vuelta 191 fős mezőnyében 12 holland is akad, ami Hollandiában még inkább megdobja az érdeklődés az első három napon. A Touron tíz dán volt, a Girón csak három magyar Valter Attila (Groupama–FDJ), Fetter Erik (Eolo–Kometa) és Peák Barnabás (Intermarché–Wanty–Gobert Matériaux) személyében, de mi már ezzel is magyar csúcsot döntöttünk. A Touron nem volt, a Vueltán sem lesz honfitársunk, amire Valternek lett volna esélye, és ő szívesen el is indult volna. Ám a Groupama–FDJ idén 29 versenyzőt foglalkoztat, a háromheteseken nyolcan állhatnak rajthoz, így a rotálás miatt – ahogyan a többi csapat esetében – a duplázás lehetőségét csak kevesen kapják meg. A tavalyi Girón három napon át az összetettben vezető Valter esetében az sem elhanyagolható szempont, hogy a kerékpáros szaklapok már tényként kezelik, 2023-ban a Jumbo–Visma színeiben láthatjuk.
Azt mondani sem kell, hogy a Tour de France-t július végén megnyerő Vingegaard-t ne keressük a presztízsében harmadik számú háromhetesnek számító Vueltán, miként az előző két Tourt megnyerő, most második szlovén Tadej Pogacart (UAE Team Emirates) sem. Ám az idei Girón diadalmaskodó ausztrál Jai Hindley-t (Bora–hangsrohe) ott lesz a mezőnyben, miként a szlovén Primoz Roglic (Jumbo–Visma) is. Utóbbi a Tour esélyesei közé tartozott, de az ötödik szakaszon bukott, ami után kiugrott vállát maga tette helyre az út szélén, majd folytatta a versenyt, s végül a 15. szakasz előtt adta fel a versenyt.
A Vuelta legutóbbi három kiírását ő nyerte meg – címvédőként övé az 1-es rajtszám –, s ha az idén is győzne, ő lenne az első, aki sorozatban négyszer diadalmaskodik a spanyol körversenyen. Ha összejönne neki, egyúttal felzárkózna az örökrangsort négy sikerrel vezető spanyol Roberto Heras mellé. Roglic jelenleg a svájci Tony Romingerrel és a spanyol Alberto Contadorral együtt három diadallal holtversenyben második.