A kínai tehetség sportos családba született: édesapja, Sang Ji válogatott futballista, édesanyja, Vu Na világbajnok asztaliteniszező.
Hiába azonban a sportos háttér, Ríos szerint apja hátráltatja a fiatal teniszezőt.
Marcelo Ríos azután tálalt ki, hogy Sangék a játékos ügynökén keresztül kevesebb mint két hónap közös munka után megüzenték neki, hogy véget ért az együttműködés.
– Semmivel nem indokolták a döntést. Amikor rákérdeztem, az apja hablatyolt valamit, majd amikor Csün-csenghez fordultam, ő szó szerint elismételte ugyanazt. Egyértelmű, hogy az apa döntése volt, nem a teniszezőé – mondta Ríos.
Az eredmények nem állhattak a háttérben, hiszen két döntőbe is eljutottunk, és több mint száz helyet léptünk előre a ranglistán.
A chilei felidézte, hogy tanítványa apjával a rövid közös munka során is akadtak konfliktusai, s ezeket a játékoskorában „Kínainak” becézett Ríos ironikus módon a kulturális különbségekre vezeti vissza.
Az apja nem akarta megérteni, hogy attól, mert fizet nekem, nem ő dönti el, hogy mikor tartok edzést.
Amikor a fiúnak elmondtam, hogy nem challenger-versenyeket akarok nyerni vele, hanem Grand Slameket, akkor az apja panaszkodott, hogy túl sokat követelek a fiától – mondta Ríos, aki szerint Sang technikailag már most kiváló szintet képvisel, taktikai és fizikális téren viszont még fejlődnie kell, ebben pedig nem segít, hogy a szakember szerint nem edz eleget.
Tegyük hozzá: Sangék oldalát egyelőre nem ismerjük, Ríost pedig nem könnyű emberként tartja számon a teniszvilág. Annyi bizonyos, hogy a kínai Sang Csün-csengben sok lehetőség rejlik, és immár az is, hogy ezeket nem Ríos fogja kiaknázni.
A chilei új Alcaraz-projektje két hónapig sem tartott.