1998-ban Didier Deschamps a védő csapattársa volt a világbajnok csapatban, bő húsz évvel később szövetségi kapitányként ő adott lehetőséget a fiatalabb Thuramnak a válogatottban.
– Az apja biztosan nagyon boldog, de Marcus nem a neve miatt van velünk – szögezte le Deschamps.
Egészséges rivalizálás a Thuram családban
Marcus Thuram 1997-ben, Olaszországban született, apja akkor éppen a Parma játékosa volt, később a Juventus és a Barcelona színeiben is szerepelt. Az apa és a fia közti rivalizálást jól jelzi, hogy Marcus gyerekként a Milannak, majd a Real Madridnak szurkolt.
S talán az sem véletlen, hogy a jobb-, majd később középhátvédként futballozó Lilian fia támadó, balszélső lett, példaképe pedig a brazil Ronaldo volt, akit apja pályafutása legkeményebb ellenfeleként jellemez. 1998-ban Ronaldo lett a vb legjobb játékosa, pedig egyes szakértők szerint a szavazáson harmadikként zárt Thuramnak kellett volna kapnia az elismerést.
Lilian és Marcus Thuram, 1997-ben
Amikor 2020-ban Marcus Thuram második Bajnokok Ligája-meccsén duplázott a Real Madrid ellen, szembesítették vele, hogy ezzel le is hagyta apját, aki 69 BL-meccsen egy gólt lőtt, így felelt.
Nem is tudtam, hogy egyáltalán lőtt gólt a BL-ben.
Marcus Thuram szülei 2007-ben elváltak, de nem járt úgy, mint csapattársai, Lucas és Theo Hernández, akik lényegében nem is ismerik az apjukat. Marcus és Lilian Thuram között a fent leírt rivalizálás is csak a jó kapcsolatot jelzi, ez Katarban is kiderült, amikor a támadónak felvetették, hogy nem fárasztja-e a sok kérdés az édesapjáról.
– Egyáltalán nem jelent problémát, szívesen beszélek róla. Büszke vagyok, hogy ő az édesapám – mondta Marcus Thuram, akinek sosem jelentett nyomást a karrierje során, hogy apja mennyire sikeres volt a futballpályán. – Az emberek persze Lilian Thuramot, a futballistát látják benne, de én csak az apukámat, aki jó ember – fogalmazott korábban Marcus, akinek az öccse, a huszonegy éves Khéphren is focizik, ő a Nice középpályása.