Az 1921. január 9-én született Keleti Ágnes 2018. február 16-án lett a világ legidősebb olimpiai bajnoka a nyári játékokról, 97 évesen, miután a bahamai Sir Durward Knowles 101 éves korában elhunyt. Előtte a magyar vízilabdázó, Tarics Sándor számított a legidősebb ötkarikás bajnoknak – ő 2016 májusában, 102 éves korában hunyt el. Knowles halálával a téli és a nyári játékokat is figyelembe véve ekkor a finn Lydia Wideman lett a legidősebb aranyérmes, ő nyolc hónappal Keleti Ágnes előtt született. A finn hölgy 2019. április 13-án távozott közülünk, nem sokkal a 100. születésnapja előtt, ekkor lett Keleti Ágnes az abszolút korrekorder 98 évesen.
Keleti Ágnes 1952-ben (Helsinki) egy, 1956-ban (Melbourne) négy olimpiai aranyat nyert a tornaversenyeken, de az ötkarikás játékokról van három ezüst- és két bronzérme is.
2020. október 9-én meghalt az amerikai John Russell – ő 1920. február 2-án született –, aki a világ legidősebb olimpiai érmese volt, ő 1952-ben, Helsinkiben harmadik lett az amerikai csapat tagjaként díjugratásban. Így az akkor 99 éves Keleti Ágnes lett a legidősebb élő olimpiai érmes is.
A ma 102 éves Keleti Ágnest vasárnap a lakásán köszöntötte Gyulay Zsolt, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke, Gyurta Dániel, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság tagja, valamint Berki Krisztián, a Magyar Tornaszövetség sportigazgatója is. Gyulay kétszer, Gyurta és Berki egyszer állt az ötkarikás dobogó tetején, így kilenc olimpiai arany birtokosai álltak össze egy fotóra. A jeles esemény alkalmából jókívánságait fejezte ki Schmidt Ádám sportért felelős államtitkár is.
Keleti Ágnest a Magyar Tornaszövetség (MATSZ) részéről Berki Krisztián mellett Altorjai Sándor főtitkár is köszöntötte. A MATSZ különleges, direkt erre az alkalomra készített bonbonokkal, tortával és egy nagy csokor virággal kedveskedett az ötszörös olimpiai bajnoknak 102. születésnapja alkalmából. A jó hangulatú ünnepség végén a bajnoknő meg is kóstolta a tortát.
– Nagyon jó hangulatú köszöntés volt ez a mostani. Ági néni most is nagyon szívélyesen fogadott bennünket. Sokat beszélgettünk, és a humora most sem hagyta cserben, nagyon jó kedélyű volt ezúttal is – mondta el Altorjai Sándor.
Keleti Ágnes 1921. január 9-én született Budapesten, Klein Ágnes néven. 18 évesen mutatkozott be a válogatottban. 1940-ben nyerte első magyar bajnoki érmét. A II. világháborút Szalkszentmártonban, hamis papírokkal vészelte át. 1946-ban Balkán Játékokat nyert. Az 1948. évi nyári olimpiai játékokon a válogatott csapat tagja volt, de egy szalagszakadás miatt nem vehetett részt a versenyen, így helyette a tartalék, Balázs Erzsébet jutott lehetőséghez, és lett végül ezüstérmes a csapattal. 1949-ben négy aranyérmet szerzett a főiskolai világbajnokságon. Az 1952-es olimpián a talaj olimpiai bajnoka volt, ezen kívül egy ezüst- és két bronzérmet nyert. 1954-ben felemás korláton világbajnok lett. 1956-ban három szeren (talaj, gerenda, felemás korlát) és a kéziszercsapatban nyert olimpiát. Közvetlenül az olimpia után Ausztráliában, majd 1957-ben Izraelben telepedett le, ahol főiskolai tanár és edző volt. Izraelben megteremtette a nemzeti tornasportot. 1958-tól 1980-ig az izraeli tornászválogatott edzője, 1959-től 1960-ig az olasz tornászválogatott edzője volt. 1983-tól 1988-ig izraeli kluboknál edzősködött. 1957-től 1980-ig az izraeli Testnevelési Főiskola tanára volt, nemzetközi versenybíróként is tevékenykedett. 1990 óta egyre több időt töltött szülőhazájában, s lényegében azóta már Magyarországon él.
A Duna TV ma 20.45-kor tűzi műsorra a Keleti Ágnesről szóló portré-dokumentumfilmet, az Aki legyőzte az időt – Keleti Ágnes című, 81 perces alkotást.